Antroji vieta nacionaliniame profesinio meistriškumo konkurse „Virėjas 2019“

2019 12 02

Kūrybiškumas, kruopštumas, skonio ir grožio pajauta- tai savybės, reikalingos šiuolaikiniam virėjui. Keičiantis žmonių maitinimosi įpročiams, virėjas turi nuolat tobulėti, ieškoti vis naujų skonių derinių, maisto patiekimo subtilybių. Šios šiandieniniam virėjui taip reikalingos savybės ugdomos ne tik profesinio mokymo pamokose, bet ir profesinio meistriškumo konkursuose.

Lapkričio 27 d. nacionalinį profesinio meistriškumo konkursą „Virėjas 2019“ organizavo Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras. Konkurse dalyvavo ir savo įgūdžius demonstravo būsimieji virėjai iš dvylikos šalies profesinio mokymo įstaigų. Kėdainių profesinio rengimo centro garbę gynė virėjo specialybės trečio kurso V17-3 grupės mokinė Sandra Kuznecovaitė.

Konkurso metu mokiniai per tris su puse valandos turėjo pagaminti 4 karštojo patiekalo porcijas iš kiaulienos file, panaudodami pastarnoką ir žaliavas, esančias „juodojoje“ dėžėje, ir keturias  deserto porcijas pagal savo sukurtą receptą, panaudodami sūrį ir šokoladą. Konkurso eigą, konkurso dalyvių darbą stebėjo trys vertinimo komisijos nariai: vertinimo komisijos pirmininkas- Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos prezidentas Jaroslav Orševski, virtuvės šefas Darius Dobrovolskis ir tarptautinio konkurso nugalėtoja Dovilė Valentienė.

Kol mokiniai atliko konkurso užduotis, profesijos mokytojai taip pat turėjo veiklos. Kartu su Kauno tautinės kultūros centro metodininke, mokytoja eksperte, karpinių meistre Egle Vindašiene mokėsi kurti kalėdinius stalo ir patiekalų papuošimus. Vėliau visi dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Šokoladas“, kuriame įgijo daugiau žinių apie šokolado gamybą ir paragavo naujausių, išskirtinių skonių, spalvų ir aromatų šokolado.

Kėdainių profesinio rengimo centro mokinė Sandra Kuznecovaitė sėkmingai varžėsi su geriausiais būsimaisiais virėjais ir užėmė antrą vietą. Mokinę konkursui ruošė profesijos mokytoja Audronė Alminienė.  Visiems konkurso prizinių vietų laimėtojams buvo įteikti diplomai, medaliai bei rėmėjų dovanos.

Danutė Petreikienė, Profesinio mokymo skyriaus vedėja