Apdailininkų (statybininkų) specialybės mokinių stažuotė Vokietijoje

2019 11 20

Kėdainių profesinio rengimo centro apdailininko (statybininko) specialybės mokiniai pagal projektą „Tarptautinė patirtis – profesinio mokymo kokybės užtikrinimas“ vyko į stažuotę Vokietijoje. Tris stažuotės savaites mus lydėjo profesijos mokytoja Nijolė Petrusevičienė ir mokytojo padėjėja Edita Ragožienė. Vokietijos Šverino mieste mus šiltai sutiko projekto koordinatorius Wouter Groet ir Igor Peters. Įsikūrę savo jaukiuose apartamentuose, pasivaikščioję ir susipažinę su miestu jau kitą rytą keliavome į mokomąją praktiką. Mūsų  darbo vieta buvo namas  senamiestyje, kuriame atlikome vidaus apdailos darbus ir tvarkėme kiemelį. Darbas buvo įvairus, reikalaujantis kruopštumo bei atidumo: anksčiau dažytų ir tapetuotų paviršių valymas, tinkavimas, glaistymas, medinių paviršių šlifavimas ir dažymas. Nuo tvirtų sienų su perforatoriumi, plaktukais teko nuimti tinką, kurio storis buvo 5-30 mm, sienas bei lubas šlifavome šlifuokliu (žirafa).  Darbai vyko sklandžiai, buvome punktualūs, pareigingi, atsakingi už savo atliekamą darbą.

Laisvu laiku eidavome pasivaikščioti po Šverino senamiestį, juolab, kad ir gyvenome jame. Ypatingai sužavėjo ir didelį įspūdį paliko ištaiginga Šverino pilis. Ją gaubia neorenesanso stiliaus fasadai, bokštai ir bokšteliai, dantytos sienos, išpuoštos skulptūromis, daugybė dekoro elementų bei  į dangų kylančios smailės. Grožėjomės ir šimtmečius menančiu parku: čia ir kanalai, figūrinės augalų kompozicijos, gėlynai. Dabar pilyje įsikūręs Žemės parlamentas. Šalia pilies – Šverino senamiestis su puošniais namais. Miestą juosia septyni tyvuliuojantys ežerai, kuriuos dažnai matydavome važiuodami metro į ekskursijas.

Pirmoji ekskursija buvo Nuotykių parke. Čia mūsų laukė įvairaus sudėtingumo trasos:  kliūtys, tinklai, pakabinami tiltai, švytuoklės, įvairūs skrydžiai lynu. Visa tai mums sukėlė jaudinančių įspūdžių ir nepakartojamų emocijų, kadangi daugelis iš mūsų trasomis medžiais ėjome pirmą kartą gyvenime. Antroji ekskursija buvo į  vandens pramogų parką. Į jį vykome traukiniu, kadangi pramogų parkas įsikūręs prie jūros esančiame Vismaro mieste. Po vandens pramogų projekto koordinatorius Igor Peters aprodė labai gražų ir tvarkingą Vismaro senamiestį, kuris sužavėjo savo architektūra. Paskutinį stažuotės sekmadienį praleidome batutų parke ir klube pas Igorį- žaidėme tenisą, kompiuterinius žaidimus, vaišinomės picomis bei gaiviaisiais gėrimais.

Stažuotėje patyrėme daug nuostabių akimirkų, išmokome naujų darbo metodų, susipažinome su taikomomis technologijomis bei naudojama įranga ir Vokietijos statybininkų darbo kultūra. Darbas mums sekėsi, buvome drausmingi, pareigingi, todėl  darbų vadovo visada giriami ir skatinami. Pagal šį projektą dalyvavusiems mokiniams buvo išduoti Europass mobilumo dokumentai bei priimančių partnerių stažuotės sertifikatai, kurie patvirtina, kad stažuotės metu dalyvių įgyta patirtis bei įgūdžiai yra pripažįstami Europos Sąjungos mastu. Rekomenduojame mokiniams pabūti stažuotėse, išbandyti savo jėgas, pasisemti naujų įspūdžių bei geros patirties.

Osvaldas Chrianinas ir Klaidas Kavaliauskas, A18-3 grupės mokiniai