,,Atminties kelias 1941-2021”

2021 09 21

Rugsėjo 17 d. Kėdainiuose vyko  nacionalinio projekto „Atminties kelias 1941 - 2021“ renginiai, kuriuose dalyvavo  ir Kėdainių profesinio rengimo centro IIA gimnazijos klasės mokiniai. Kėdainių krašto muziejaus organizuotame renginyje dalyvavo ir Kėdainių miesto mokiniai, mokytojai, Izraelio ambasadorius Yossi Levy bei Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje kultūros atašė Anja Luther. Atminties kelio eisena prasidėjo Kėdainių miesto parke ir pasibaigė Daukšių kaime, masinėje žydų žūties vietoje, kurioje ir buvo pagerbtos Kėdainių Holokausto aukos.

Prie Holokausto aukų paminklo buvo skaitomos nužudytųjų pavardės. Jas skaitė ir mūsų centro gimnazistai: Deimantė Valackaitė,  Dominyka Protasevičiūtė ir Vidmantas Kubilius. Ši pilietiškumo akcija ne tik primena skaudžius istorijos įvykius, bet ir ugdo aktyvią pilietinę poziciją.

Yra toks pasakymas: jei žmogus pamirštas, jis miršta antrą sykį. Svarbu išsaugoti prisiminimą. Žmonės turėtų suprasti ir nebesudaryti tokių prielaidų, jog tai galėtų pasikartoti – ir nebūtinai su žydais.

Lionė Šilagalytė, istorijos mokytoja