Būsimųjų automechanikų stažuotė Vokietijoje, Šverino mieste

2022 11 24

Pagal programos Erasmus+ profesinio mokymo mobilumo projekto programą Kėdainių profesinio rengimo centro 8 būsimieji automechanikai tobulina savo žinias realiose darbo vietose  Vokietijos Šverino miesto automobilių servisuose. Servisai nėra dideli, todėl mokiniai atlieka praktiką keturiose skirtingose praktikos vietose. Užduotys įvairios: į miesto centre esančius servisus dar skuba nespėję pasikeisti žieminių padangų klientai, kituose servisuose atliekami remonto darbai, tepalų keitimas ir kt. Tiesa, vakar mokiniai pakeitė žiemines padangas ir mūsų projekto partnerio Wouter Groet automobiliui... Automobiliai patys įvairiausi – nuo šių metų BMW, Fiat iki daugiau kaip 20 metų senumo Mercedes-Benz. Vieną dieną mokiniai tikrino naujam Mercedes-Benz markės automobiliui tepalus, po nakties tas pats automobilis atvyko be galinio stiklo... Mokiniai kartu su kolegomis jį  sėkmingai pakeitė.

Stažuotės pradžioje servisų darbuotojai nerimavo, kad mokiniai turi mažai praktinių įgūdžių, ar pavyks susikalbėti...

Įpusėjus stažuotei galima drąsiai tvirtinti: jeigu mokiniai domisi, stengiasi dirbti – tikslas pasiektas, naudos gauna abi pusės. Mokiniams tai reali praktika, bendravimas su klientais, įvairūs darbai ir vokiečių patirtis, kaip juos padaryti greitai ir gerai.

Stažuotės savaitgaliai skirti poilsiui, pažinčiai su miesto kultūra, istoriniais objektais, nuostabaus grožio Šverino pilimi.

Rima Pužauskaitė, profesijos mokytoja