Dalyvavome virtualioje lietuvių kalbos viktorinoje

2021 04 08

Balandžio 1 dieną Kauno technikos profesinio mokymo centras antrą kartą surengė Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstaigų mokinių lietuvių (gimtosios) kalbos viktoriną „Nieko širdingesnio ir dvasingesnio už kalbą tauta neturi“. Ji buvo skirta Lietuvių kalbos dienoms  bei Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Šiemet dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos ir karantino viktorina vyko virtualiai. Dalyvavo 17 profesinių mokyklų  komandų iš visos Lietuvos.

Kėdainių profesinio rengimo centrui atstovavo L19-3 grupės mokinės Aistė Mankutė ir Aurelija Juodrytė. Nors mūsų komanda liko penktoje vietoje, Aistė ir Aurelija  džiaugėsi, kad į daugelį klausimų atsakė teisingai, o iš padarytų klaidų  išmoko naujų dalykų.  Be to, viktorinos dalyviai ne tik varžėsi, kas geriau išmano lietuvių kalbą, literatūrą, kultūrą, bet ir klausėsi Lietuvių kalbos instituto Kalbos muziejaus „Lituanistikos židinys“ edukatorės Dovilės Lozovskos paskaitos „Ką slepia lietuvių kalbos žodžiai?“ bei  Lauritos Peleniūtės meninės programos „Promočių giesmės“.

Pasibaigus viktorinai, lietuvių kalbos mokytojams vyko seminaras „Lietuvių literatūros populiarinimas dviejų amžių sandūroje: Stefanija Jablonska – poetė, vertėja, vadovėlių autorė“ ir „Pedagoginės veiklos tobulinimo tyrimo (Action research) taikymas lietuvių kalbos pamokose“.

Birutė Baltrūnienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja