Naujienos

,,Kodas E“ - spalvingas projektas, pražydęs viduržiemį

2020 01 29

Kėdainių profesinio rengimo centro mokiniai kartu su fizikos mokytoja Alma Valoniene sausio 24-ąją, Tarptautinę edukacijos dieną, pristatė ilgalaikį integruotą projektą ,,Kodas E“. Projekto tikslas- plėtoti centro bendruomenės žinias apie energiją, ekonomiką, ekologiją. Mokyklinio projekto  partneriais tapo Kėdainių muzikos mokyklos, Akademijos gimnazijos mokiniai kartu su mokytojais, Norvegijos įmonės UAB ,,Baltic Hydroenergy“ darbuotojai- labai įvairaus amžiaus, išsilavinimo, interesų, specialybių žmonės, kurie įpareigojo apimti  platų projekto programos idėjų, žinių spektrą.
Projekto dalyviai Dovydas ir Mantas iš AM19-3 grupės papasakojo apie pasirinktą tiriamąjį darbą ,,Kėdainių rajono hidroelektrinių galios nustatymas“. Automobilių mechaniko, suvirintojo specialybės ir Akademijos gimnazijos eksperimentatoriai atliko tyrimą Labūnavos hidroelektrinėje- išmatavo jos gylį, o šalia  esančioje užtvankoje išmatavo Barupės upės debitą- vandens kiekį, kuris prateka per 1 min. Matavimus atliko ne elektrinėje, kadangi joje nebuvo reikiamo vandens lygio. Didžiavomės, kad netradicinėmis priemonėmis atlikti matavimai ir pagal juos atliktų skaičiavimų atsakymai buvo labai artimi esantiems įvairiuose žinynuose.  Vėliau  AM19- 3 grupės mokinius su Bublių sifonine, Juodkiškio slenkstine, Angirių šachtine elektrinėmis supažindino ir įdomiai apie jas papasakojo elektrinių darbuotojai Vilius Sakalauskas, Vaclovas Poškus, Zigmas Daukša.
V17-3 grupės mokinė Deimantė parengė pristatymą apie maisto priedus, kurie trumpinami raide E ir trimis skaičiais. Ji paaiškino, kas yra maisto priedai- tai natūralios ar sintetinės cheminės medžiagos, dedamos į maisto produktus, siekiant išlaikyti, sustiprinti/susilpninti tam tikras maisto produkto savybes ar pridėti papildomų, pvz.: skonį, kvapą, išvaizdą. Renginio dalyviams buvo išdalintos įvairiaspalvės skrajutės, kuriose maisto priedai  suskirstyti pagal pavojingumą. Visus nudžiugino skanūs sausainiai, iškepti iš ekologiškų maisto produktų.
Kai renginio vedėjai paklausė, ar yra įrenginys, kuris ,,duotų į kaulus“ BMV,  išgirdo atsakymą ne. Tačiau būsimieji automechanikai iš AM18-3 grupės Žygimantas ir Arnas nenuginčijamai įrodė- tai elektromobiliai, ekologiškiausia ir labai ekonomiška transporto priemonė.
„Kūrybinė energija – tai dar viena energijos forma. Labiausiai ją galime pajusti ekspresionizmo kūriniuose,“– sakė būsimoji barmenė padavėja Kamilė ir būsimoji kirpėja Gabrielė, pasirinkusios lietuvių poetus Kazį Binkį, Juozą Tysliavą, Salį Šemerį ir įrodžiusios, kad energija iš šių poetų eilėraščių veržte veržiasi, tiesiog liejasi per kraštus.
Drauge su poezija koja kojon žengė muzika. Mokyklinio projekto pristatyme dalyvavo Kėdainių muzikos mokyklos mokytojai virtuozai Edvinas Šablevičius ir Jonas Stankevičius, kuriems netrūko energijos profesionaliai atlikti įvairius muzikinius kūrinius.
„Elegancija- tai moters gyvenimo filosofija. Kokią ją išsiugdysime, priklauso tik nuo mūsų pačių. Tai- menas“, – kalbėjo Živilė iš S19-4T grupės. Stažuotėje Turkijoje pabuvojusios S19-4T, K18-4 ir HK18-4 grupių merginos pademonstravo, kad elegancija nepriklauso nei nuo tautybės, nei nuo religijos.
Projekto pristatymą vedę  Eglė, Sandra ir Vygintas auditoriją sudomino  pateikę 2019 metų centro bendrąsias ir komunalines sąnaudas bei sulaukę siūlymų, kaip būtų galima jas sumažinti.
Renginio metu buvo suteikta daug žinių centre besimokantiems įvairių specialybių mokiniams, bandymais pademonstruota įvairiausių energijos virsmų, atgaivą pajuto mėgstantys muziką, poeziją, grožį.
 Ačiū mokytojams Birutei Konstanblackaitei, Audronei Alminienei, Kęstučiui Gužiui, Ritai Jucienei, Anželikai Liukumienei, buhalterijos ir kitiems centro darbuotojams, nuoširdžiai prisidėjusiems prie sėkmingo mokyklinio integruoto projekto „Kodas E“ įgyvendinimo.
 
Alma Valonienė, fizikos mokytoja