Naujienos

Kontaktinis seminaras apie įtrauktį ir įvairovę

2024 07 18

Birželio 24 - 26 dienomis Italijos sostinėje Romoje vyko tarptautinis programos ,,Erasmus+“ kontaktinis seminaras „Tinklų kūrimas skatinant įtrauktį ir įvairovę Erasmus+ profesinio mokymo (VET) mobilumo ir partnerystės programose“ (,,Networking to Promote Inclusion and Diversity in Erasmus+ VET Mobility and Partnerships“), kuriame atstovavau Kėdainių profesinio rengimo centrui. Seminaro pagrindinis akcentas – praktinis įtraukties ir įvairovės prioriteto taikymas profesinio mokymo srityje pagal „Erasmus+“ projektų veiklas.

Pirmąją seminaro dieną klausėmės pranešimų, buvo pristatyta naujokams skirta ilgalaikė veikla, aptarti programos ,,Erasmus+“ įtraukties politikos pagrindai ir lūkesčiai bei suteikti SALTO Inclusion paramos ištekliai.

Antrąją dieną dalyviai buvo suskirstyti į darbo grupes, kuriose aptarė geriausią praktiką ir pradines projektų idėjas. Pagrindinės temos buvo: „SUP mokinių VET mobilumas“, „Pabėgėlių įtrauktis į VET programas daugiausia dėmesio skiriant Ukrainai“, „ Skaitmeninio perėjimo įtrauktis“.

Dalyviai tobulino savo projektų idėjas, atsižvelgdami į partnerystes ir projektų dizainą įtraukties požiūriu. Dienos programoje taip pat buvo kultūrinis renginys ir bendri pietūs, apsilankėme Le Domus Romane di Palazzo Valentini.

Trečioji seminaro diena buvo skirta užbaigti savo projektų idėjas ir jas pristatyti.  Seminaras baigėsi darbo grupių atsiliepimais, baigiamosiomis pastabomis ir diskusija apie tolesnius žingsnius.

Viso seminaro metu turėjome galimybę susipažinti su kolegomis ir ekspertais iš kitų Europos Sąjungos šalių profesinio rengimo institucijų, susitarti dėl tolesnio  bendradarbiavimo. Pradinės projektų idėjos buvo tobulinamos ir vystomos, tikėtina, vedančios į sėkmingas finansavimo paraiškas. Taip pat buvo dalinamasi strategijomis ir geriausiomis praktikomis  dėl įtraukties VET mobilumo programose, skatinant didesnę įvairovę. Turėjome galimybę  geriau suprasti  programos ,,Erasmus+“ politikos pagrindus ir lūkesčius, siekiant sukurti labiau įtraukią ir veiksmingą Erasmus+ VET programą, kuri remia įvairius besimokančiuosius ir skatina tarptautinį bendradarbiavimą.

Živilė Matukienė, seminaro dalyvė, anglų kalbos mokytoja