Naujienos

Lietuvių kalbos ir literatūros pamoka kitaip

2019 11 29

Kėdainių profesinio rengimo centre jau tapo įprasta pamokas vesti ne tik mokykloje, bet ir netradicinėse edukacinėse erdvėse. Tai ugdymo procesą padaro įdomesnį ir patrauklesnį. Viena iš tokių netradicinių lietuvių kalbos ir literatūros pamokų IV gimnazijos klasės mokiniams lapkričio 27 d. vyko Salomėjos Nėries memorialiniame muziejuje Palemone.

„Dviejų aukštų namas su didžiuliu sodu  buvo suprojektuotas poetės vyro Bernardo Bučo, jis savo rankomis ir pastatė. Nors poetė čia gyveno tik ketverius metus, tai buvo vieninteliai namai, kuriuose ji galėjo jaustis tikra šeimininke,“ – taip pamoką pradėjo muziejaus vedėja Ina Aleksaitienė ir supažindino su pirmame aukšte įrengta ekspozicija, kurioje atsispindi S. Nėries gyvenimo ir kūrybos kelias. Stenduose, primenančiuose knygą, daug nuotraukų, dokumentų, laiškų. Mokiniai susidomėję klausėsi muziejininkės pasakojimo, smalsiai žvalgėsi į eksponatus, savo akimis galėjo pamatyti ypatingo likimo paskutinio S. Nėries poezijos rinkinio „Prie didelio kelio“ rankraštį.

Iš ekspozicijos salės muziejininkė Kristina pakvietė į poetės vyro B. Bučo žiemos dirbtuvę ir šeimos svetainę, iš kurios siauri mediniai laiptai veda į antrame aukšte įrengtus kambarius. Poetės darbo kambaryje išsaugota jos kūrybinė aplinka.  Mokinius nustebino neįprastas, originalus miegamasis, įrengtas ant pakylos. Į jį buvo užlipama laipteliais. Miegamajame sudėti kelioniniai lagaminai, B. Bučo kaklaraiščiai, S. Nėries bateliai.

Apžiūrėję kambarius, mokiniai sugrįžo į ekspozicijos salę. Čia vyko žinių patikrinimas žaidimo „TAIP arba NE“ forma. Pasiskirstę į dvi komandas, atsakinėjo į klausimus, pateiktus ekrane.  Pasitikrinę žinias, gimnazistai dar klausėsi rašytojo Juozo Grušo atsiminimų apie S. Nėrį, aktorės Rūtos Staliliūnaitės skaitomų eilėraščių, išgirdo ir pačios poetės balsą.

S. Nėries namų aplinka, jautrus muziejininkės I. Aleksaitienės pasakojimas, nenutylint labai skaudžių poetės gyvenimo momentų, leido mokiniams įsijausti ir geriau suprasti dramatiško likimo asmenybę ir jos kūrybą.

 Birutė Konstanblackaitė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja