Lietuvos Nepriklausomybės trisdešimtmečio pilietiškumo pamokos

2020 03 13

Valstybės jubiliejus- puiki proga mokiniams padėti pasijusti Lietuvos Valstybės dalimi. Kovo 9 dieną Kėdainių profesinio rengimo centro I ir III gimnazijos klasių mokiniams buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė vedė netradicinę pamoką „Aš- Lietuvos pilietis: atviras, kūrybingas, atsakingas žmogus“. Pamokos tikslas- stiprinti jaunimo pilietinę brandą ir ugdyti pilietinį sąmoningumą, padidinti jaunimo nepakantumą korupcijai bei dalyvavimo galimybes viešojo valdymo procesuose. Netradicinės pamokos metu informacija buvo pateikta interaktyviai, pasitelkiant medijas. Mokiniai aktyviai dalyvavo atlikdami užduotis, skatinančias suvokti, svarstyti, analizuoti, kritiškai vertinti ir nuspręsti, kuo vadovaujantis formuos savo požiūrį į įvairius dalykus.  Pamokos pabaigoje mokiniai surašė savo pažadus, ką jie pozityvaus nuveiks artimiausiu metu, kad taptų atsakingais piliečiais.
Kovo 11 d. kartu su rajono mokiniais centro I,II ir III klasių gimnazistai dalyvavo šventinėje eisenoje. Nors oras nelepino, eisena, nušviesta trispalvės spalvomis, buvo šventiška, pakili ir patriotiška.

Lionė Šilagalytė, istorijos mokytoja