Mokėmės gyventi tvariai

2023 01 24

Sausio16 –18 dienomis Kėdainių profesinio rengimo centro ir VšĮ „eMundus“ įgyvendinamo programos „Erasmus +“ projekto „Mikro ir projektinio mokymo metodais grįstas žiedinės ekonomikos ir ekologinio sąmoningumo kursas, skirtas profesinio rengimo institucijoms“ dalyviai vykdė mokytojų mokymus. Mokymai vyko nuotoliniu būdu, juose dalyvavo šalies bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo įstaigų pedagogai. Susidomėjimas mokymais buvo didžiulis – mokymų organizatoriams teko stabdyti registraciją dėl didelio norinčiųjų dalyvauti skaičiaus.

Mokymų metu Vida Drąsutė bei Edita Rudminaitė (VšĮ „eMundus“) pristatė TREE projekto tikslus, uždavinius bei numatomus rezultatus, keletą parengtų interaktyvių pamokų, susijusių su žiedine ekonomika ir tvarumu. Dalia Sapronienė (Kėdainių profesinio rengimo centras) skaitė pranešimą „Švietimas tvariam vystymuisi: įvadas, pavyzdžiai, geroji praktika“. Dalyviai   diskutavo, vyko darbas grupėse, aktyviai išsakė pastebėjimus, patarimus. Mokymuose dalyvavęs kviestinis ekspertas pateikė savo įžvalgas tema „Tvarumas: iššūkiai ir galimybės Europos Sąjungoje“. Rusnė Feiferienė (Kėdainių profesinio rengimo centras) apžvelgė Žaliųjų įgūdžių apibrėžimą TREE projekte bei Žiedinės ekonomikos poveikį darbo rinkoje. Alma Valonienė (Kėdainių profesinio rengimo centras) interaktyviai  pristatė atliktus praktinius darbus, susijusius su aplinkosauga ir tvarumu. Kolegė iš Nyderlandų Živilė Navikienė (S.A.F.E projects) apžvelgė nedidelės apimties šalyje vykdomus projektus, susijusius su tvarumu ir aplinkosauga. Mokymų dalyviai diskutavo, kaip kokybiškiau teorines žinias, pamokų temas pritaikyti praktiškai.

Džiaugiamės aktyviu kolegų iš kitų mokyklų dalyvavimu, puikiu mokymų įvertinimu bei tikimės pratęsti bendradarbiavimą kituose projekto įgyvendinimo etapuose.

Žilvinas Kapočius, projekto koordinatorius