2019 metus vainikavo sėkmingas profesinio meistriškumo konkursas

2019 12 09

„Jei esate čia, tai jau laimėjimas- esate geriausi. O kad vertintojai priekabiai apžiūrinės jūsų darbą ir surikiuos į kažkokią eilę, tikrai nėra labai svarbu – reikia į tai žvelgti kaip į pamokymą, kur dar galite tobulėti“, – prieš skelbdama tarptautinio konkurso „Statybininkas 2019“ pradžią sakė šiuo metu Vilniaus statybininkų rengimo centro veiklai vadovaujanti direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daina Kiršanskienė. Ir aštuonios komandos čiupo įrankius, medžiagas -užduočiai atlikti buvo skirtos 5 valandos.
Vertinimo komisijos pirmininkas UAB „Bauroc“ direktorius Alvidas Musius dalyvius kvietė dirbti neskubant ir pažadėjo stebėti visą darbų eigą. Jis pabrėžė, kad šį kartą vertinimo komisijai ypatingai rūpės, kaip konkurso dalyviai supranta darbo su skiediniais ir medžiagomis technologijas, kokie būsimųjų statybininkų saugaus darbo įgūdžiai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė Rūta Žukauskaitė konkurso dalyviams palinkėjo užduotį atlikti lengvai, patarė nesijaudinti, nes kiekvienoje veikloje reikia atrasti ir malonumo.
Po įtempto darbo konkurso dalyviai trumpai papasakojo savo potyrius ir nekantriai laukė apdovanojimų.   Užduoties vertintojų nuomone trečios vietos taurė iškeliavo į Estiją. Antros vietos taure džiaugėsi Kėdainių profesinio rengimo centro komanda, kurioje dirbo vienintelė konkurse dalyvavusi mergina Gabija Urbonaitė ir Lukas Brazinskas. I vietos taurė atiteko šeimininkams- Vilniaus statybininkų rengimo centrui.
Konkursą „Statybininkas 2019“ organizavo „Henkel Balti OU“, „Ceresit“, UAB „Bauroc“, UAB „Finnfoam“, Lietuvos statybininkų asociacija, VšĮ Vilniaus statybininkų rengimo centras, Architektūros ir statybos profesinio mokymo metodinė komisija.
Centro mokinius konkursui parengė profesijos mokytojai Vida Radavičienė ir Alvydas Beteika.  Didelio komisijos dėmesio susilaukė mūsų komandos dalyvė Gabija. Komisijos pirmininkas pažymėjo, kad jos darbo kultūra yra aukšto lygio, ji spėjo dar ir kaimynų komandai patarti, kaip atlikti kai kurias operacijas, jos atliktas paviršiaus dekoravimas buvo kokybiškiausias. Gabija gavo gėlių ir asmeninę dovanėlę nuo konkurso organizatorių.  Lukas labai jaudinosi ir abejojo savo gebėjimais prieš konkursą, bet jam pavyko susikaupti ir puikiai išmūryti konstrukciją.
Prizininkams Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė Rūta Žukauskaitė įteikė ir diplomus su ministro Algirdo Monkevičiaus parašu. Rėmėjų dovanomis džiaugėsi visi konkurso dalyviai.
Vida Radavičienė, profesijos mokytoja