Netradicinė profesinio praktinio mokymo pamoka „Meduoliai ir jų puošyba“

2019 11 08

Kiekvienas mokytojas, norėdamas sudominti mokinius,  ieško naujų mokymo(si) būdų. Netradicinės pamokos praturtina mokinius ne tik profesiniais įgūdžiais, bet ir stiprina jų socialinius įgūdžius. Tokių pamokų metu mokiniai mokosi bendrauti, tolerancijos, supratingumo. Trakų amatų centre vyko Kėdainių profesinio rengimo centro būsimųjų virėjų ir I gimnazijos klasių mokinių meduolių kepimo ir puošimo pamokos, kuriose mokiniai ugdė pažinimo, tobulino menines ir konditerijos technologines kompetencijas. Taip pat sužinojo meduolių atsiradimo istoriją, produktus ir prieskonius, kaip išgaunama meduolių spalva, kaip kaitriai juos reikia kepti. Išsikepę širdelės, namuko, mėnuliuko, žvaigždės, paukštelio ir kitų formų meduolius, sužinoję dekoravimo būdus, puošė juos spalvotu glaistu.

Be meduolių kepimo amatų centro edukatorė Rasa Pavilionienė pakvietė į edukaciją „Norų lėlytės rišimas“. Mokiniai buvo trumpai supažindinti su lėlių istorija, kuo jos ypatingos. Lėlės kūnas ir drabužiai rišami iš audinio skiaučių seniausiu ir lengviausiu rišimo būdu. Šios edukacijos metu mokiniai tobulino gebėjimą suvokti save, susidėlioti savo prioritetus, ugdė pasitikėjimą savimi, kūrybinį mąstymą, domėjimąsi savo krašto istorija, savitumu ir kultūriniu paveldu.

Po netradicinių pamokų mokiniai grožėjosi Trakų pilimi, Galvės ežero platybėmis, pasivaikščiojo siauromis Trakų miesto gatvelėmis.

Ingrida Šlikienė, profesijos mokytoja
Vilma Pilkienė, socialinė pedagogė