Nuotolinis pilietiškumo pagrindų ir dailės projektas „ES- suvienijusi įvairovę“

2020 04 30

Artėjant gegužės mėnesiui, vis labiau žvilgsniai krypsta į Europos Sąjungą. Dvi datos reikšmingos ir Lietuvai- gegužės 1-oji ir gegužės 9 -oji. Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną minimas istorinis įvykis- Šumano deklaracija. 1950 m. Paryžiuje pasakytoje kalboje tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas išsakė savo idėją apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas dalykas. Ši idėja per 70 metų virto dabartine Europos Sąjunga, o 2004 metų gegužės 1-ąją Lietuva tapo šios sąjungos nare.
Mūsų centrui tapus MEPA nare, šių svarbių datų negalime nepaisyti. Balandžio 27 - gegužės 8 dienomis II gimnazijos klasių mokiniai dalyvauja nuotoliniame pilietiškumo pagrindų ir dailės projekte „ES- suvienijusi įvairovę“. Mokiniams skirta užduotis- paruošti skaidres apie vieną iš Europos valstybių, pristatant valstybės simbolius, politinę sistemą, geografinius ypatumus, valstybės įžymybes ir jos išskirtinumą, savitumą ES valstybių tarpe. Tikimės prezentacijomis pasidžiaugti, kai sugrįšime į mokyklą.  Idėją atvaizduoti meninės išraiškos priemonėmis gimnazistus  paskatino dailės mokytoja Rusnė Feiferienė. Vėliau centre bus surengta piešinių paroda. Visi mokiniai gegužės 8 d. bus pakviesti dalyvauti Europos egzamine. Tikiuosi, kad mokiniai, kurie domisi Europos Sąjunga, jos veikimu ir aktualijomis,  parodys geras žinias.

Lionė Šilagalytė, pilietiškumo pagrindų mokytoja, MEPA ambasadorė