Profesinė stažuotė Turkijoje

2019 12 09

Įgyvendinant  „Erasmus+" programos mobilumo projekto ,,Tarptautinė patirtis- profesinio mokymo kokybės užtikrinimas” veiklas, Kėdainių profesinio rengimo centro septynios mokinės dvi savaites profesines žinias gilino centrinės Turkijos mieste Kaiseryje.
Siuvėjo, kirpėjo, higieninės kosmetikos kosmetiko profesijų mokinės stažavosi ir sėmėsi patirties Kaiserio siuvimo ir grožio įstaigose. Kirpėjo specialybės mokinės Ernesta, Jurgita ir Virginija praktiką atliko jaukioje kirpykloje-grožio salone „Esmeray“: stebėjo kitų kirpėjų darbą, pačios stengėsi kuo daugiau joms padėti, kad išmoktų, sužinotų. Nė trupučio nesutrukdė turkų kalbos nemokėjimas- salono šeimininkė ir kolegės buvo labai paslaugios ir malonios, todėl nekilo jokių nesklandumų. Higieninės kosmetikos kosmetiko specialybės mokinė Aušra džiaugiasi įgyta patirtimi: daug pamatė, sužinojo, turėjo galimybę klientes gražinti lazeriu, ko niekada to neteko daryti anksčiau. Siuvimo specialybės mokinės Gulnara, Živilė ir Dovilė tobulino praktinius įgūdžius ir mokėsi naujovių tekstilės paslaugų centre. Buvome labai šiltai priimtos, kai reikėjo, sulaukėme nuoširdžios ir geranoriškos pagalbos. Ne tik pamatėme, bet ir išmokome ar bent pabandėme daug rūšių rankdarbių, būdingų tai šaliai ir regionui- tai buvo nepaprastai įdomu.
Savaitgaliais keliavome po apylinkes: kėlėmės į Erdžėjaus  kalną, aplankėme visų pamėgtą Kapadokiją, kur kiekvienas žvilgsnis pro autobuso langą atėmė žadą. Kasdien laisvu laiku stengėmės pasivaikščioti po milijoninį miestą, pajusti vietinę atmosferą, suprasti mums nepažįstamą ir tolimą kraštą bei jo žmones.
Dvi savaitės prabėgo neįtikėtinai greitai. Paprastai laikas lekia tada, kai būna smagu ir įdomu, vadinasi, taip nutiko ir mums. Daug pamatėme, išmokome, patyrėme ir supratome, kad tik nuo mūsų pačių nusiteikimo ir požiūrio priklauso, kaip jaučiamės, kokią naują informaciją pasirengę priimti.
Tokia tarptautinė patirtis yra neįkainojama- ne tik praplečia akiratį, leidžia pažinti kitokią kultūrą, žmones, bet ir stipriai papildo žinių bagažą, kuris niekada nebus per didelis ir sunkus.

Dovilė Pavilonienė, S19-4T grupės mokinė