Projekto „Jaunimas prieš elektronines patyčias“ (Stop cyberbullying among you(th)) partnerių susitikimas

2021 03 22

Kovo 16 dieną įvyko Kėdainių profesinio rengimo centro įgyvendinamo Erasmus+ jaunimo strateginės partnerystės projekto „Jaunimas prieš elektronines patyčias“ (Stop cyberbullying among you(th)) nuotolinis partnerių susitikimas. Susitikimo dienotvarkė: pasiruošimas tarpinei finansinei ataskaitai, projekto viešinimo plano aptarimas, tarptautinių mokymų datos nustatymas. Svarbiausia tema – kuriamas intelektinis produktas. Galima pasidžiaugti, kad darbai sėkmingai juda į priekį. Vadovas  jaunimui, mokytojams, tėvams, jaunimo darbuotojams, kaip kovoti, kaip nepasiduoti kibernetinėms patyčioms sėkmingai kuriamas ir netrukus jį galima bus pristatyti ekspertams. Ruošdamiesi kurti Vadovą apklausėme Lietuvos, Nyderlandų, Slovakijos ir Slovėnijos šalių jaunimą, ar jie patiria kibernetines patyčias, ar žino savo draugų tarpe tokių jaunuolių – 51 % patys yra patyrę patyčias, 63 % - žino tokių savo tarpe. Apklausus tėvus, mokytojus, jaunimo darbuotojus, ar jie žino, kaip geriausia kovoti su internetinėmis patyčiomis,  paaiškėjo, kad tokių žinių trūksta. Galima rasti daug įvairios literatūros šia tema, bet mūsų kuriamo produkto naujovė - į pagalbą kovai su kibernetinėmis patyčiomis pasitelkiame komiksus.

Kartais sunku žodžiais apsakyti, kas slegia jauno žmogaus pečius, kas neleidžia džiaugtis gyvenimu, kaip išsilaisvinti iš užburto patyčių rato. Piešinys, susikurtas herojus gali padėti išsakyti mintis. Panašią metodiką išbandė projekto partneriai iš Slovakijos jaunimo organizacijos. Ten ji buvo puikiai įvertinta. Tikimės, kad mūsų kuriamas produktas taip pat bus naudingas ir padės nepasiduoti internete, ir ne tik,  plintančioms patyčioms.

Rima Pužauskaitė, projekto vadovė