Rašėme Nacionalinį diktantą

2020 03 02

Vasario 28 dieną jau tryliktą kartą Lietuvoje buvo rašomas Nacionalinis diktantas, kurį organizuoja VšĮ Pilietinės minties institutas. Pagrindinis organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.
Jau ne pirmus metus šioje lietuvių kalbos šventėje dalyvauja ir Kėdainių profesinio rengimo centro bendruomenė. Šiais metais diktantą rašyti ryžosi 19 mokinių. Džiugu, kad kartu su mokiniais rašė ir Profesinio mokymo skyriaus vedėja Danutė Petreikienė, profesijos mokytojos Dalia Sapronienė ir Rima Pužauskaitė, ekonomistė Angelė Steponavičienė.
Diktanto tekstą „Milinė“, kurį parašė prozininkė, publicistė, poetė, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė, skaitė  LRT diktorius, laidų vedėjas Marijus Žiedas. Tekstas prasmingas, atskleidžiantis lietuvių kalbos grožį, kartu skatinantis domėtis simbolinėmis Vilniaus vietomis, susimąstyti apie Lietuvos istorijos vingius.
Gera buvo matyti prie popieriaus lapų palinkusias galvas, jausti susikaupimą ir rimtį.
Ačiū visiems, rašiusiems diktantą. Tai ne tik raštingumo pasitikrinimas, bet ir, svarbiausia, meilės ir pagarbos gimtajai kalbai išraiška.

Birutė Konstanblackaitė-Baltrūnienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja