Seminaras ‚Staliaus gaminių dažymas ir lakavimas“

2020 10 21

Spalio 19 d. „ Tikkurila“ akademijos vadovas Rokas Vičkus vedė seminarą „Stalių gaminių dažymas ir lakavimas“ Kėdainių profesinio rengimo centro būsimiesiems apdailininkams. Seminaro metu mokiniai ir profesijos mokytojai buvo supažindinti su naujausiomis dažymo medžiagomis ir įrankiais, minėtų medžiagų ir įrankių privalumais, jų panaudojimo galimybėmis. Po pietų vyko praktinis užsiėmimas, kuriame mokiniai galėjo ne tik prisiliesti prie šių įrankių, bet ir juos išbandyti dažant medines lenteles skirtingomis medžiagomis. Seminare dalyvavo pirmo kurso mokiniai, todėl jiems tai buvo visiškai nauja patirtis- galėjo įvertinti paviršiaus kokybę dažant skirtingais įrankiais ir medžiagomis, padiskutuoti, kuris įrankis geresnis ir kodėl. Įsiterpęs į mokinių diskusiją seminaro lektorius Rokas Vičkus akcentavo, kad tai, „kas gražu, yra labai subjektyvu“, nes vienam gražesnis paviršius atrodė nudažytas voleliu, o kitam-teptuku. Šio seminaro metu mokiniai susidarė nuomonę apie teptukus ir dažus, skirtus medienai, ir bandė ją apginti.
 Vida Radavičienė, profesijos mokytoja