Šimtadienis – linksma šventė prieš didįjį išbandymą

2020 02 17

Vasario 14 d.  didelis būrys pasitempusių vaikinų ir puošnių, net artimiausių draugų nelabai atpažintų merginų, rinkosi į Kėdainių profesinio rengimo centro aktų salę, kur turėjo prasidėti dvyliktokams skirta šventė.
Šventės vedėjai Aistė, Gabrielė ir Jonas skelbė, kad abiturientams vasaris- išskirtinis mėnuo, nes mokyklose prasideda šimtadienio šventės, primenančios dvyliktokams apie tai, kad liko vos (o gal – net?) 100 dienų iki brandos egzaminų. Šimtadienis- tai: laikrodis, skaičiuojantis dienas iki egzaminų; šimtas dienų pagerinti mokslo rezultatus; gražiausia, jaunatviškiausia ir linksmiausia mokyklos šventė, simbolizuojanti veržlumą, polėkį, svajones; puiki proga pabūti su bendramoksliais bei galimybė atsipalaiduoti artėjant išbandymų metui; džiaugsmas ir rūpestis kartu; diena, kai veide tik šypsena.
Centro direktorius Dangiras Kačinskas pasveikino visus abiturientus, sulaukusius šimtadienio, patarė, kaip išnaudoti likusias dienas, kad visos akimirkos būtų mielos ir dvyliktokai laimingai bei sėkmingai išlaikytų brandos egzaminus.
Pašmaikštavę, kad visas mokinio gyvenimas aukojamas sekmadienio pramogoms, vasaros ir kitoms atostogoms, miegui, sėdėjimui prie kompiuterio, žaidimui telefonu, kai pasiruošimui egzaminams lieka tik viena diena, renginio vedėjai paskelbė „sveikinimų koncertą“, kurio metu vienuoliktokų klasės siuntė muzikinius videoklipus dvyliktokams suvirintojams, barmenams, apdailininkams, automechanikams.
Skolingi neliko ir abiturientai. A18-3, AM18-3, B18-3, SV18-3 grupių mokinių  ir jų vadovų Živilės Matukienės, Ingridos Vilkelienės, Linos Karpienės, Arvydo Petkevičiaus  sukurti filmukai, metaliniai nėriniai, dainos tapo puikiais šventės inkliuzais.
Vasario 14- oji kartu ir šv. Valentino diena, todėl šventės dalyviams buvo skirtos nominacijos ,,Mylimukai“. Kas tapo mylimiausiu proto bokštu, mylimiausiu meistriuku, mylimiausiu pažaduku, mylimiausiu sapnų karaliumi, mylimiausiu viršininku? Atsakymų nuščiuvusi laukė visa salė.
Išklausę paskutinių palinkėjimų mokiniai sugiedojo jau abiturientų himnu tapusią ,,Šimtadienio dainą“.
Vienuoliktokai viliasi, kad ši šventė padėjo abiturientams atsipalaiduoti ir nuteikė teigiamai, nes gera pradžia-pusė darbo, o kad nepasiklystų laiko labirinte, vyresniesiems draugams įteikė dovaną – kalendorių.
Už šventę dėkojame vienuoliktokams ir jų vadovėms Inai Balčiūnienei, Daliai Sapronienei, Lionei Šilagalytei, Almai Valonienei.
Alma Valonienė, AM19-3 grupės vadovė