Suvirintojų stažuotė Ispanijoje

2020 02 11

Kėdainių profesinio rengimo centro suvirintojo profesinio mokymo programos 8 mokiniai iš SV18-3 ir SV19-4 grupių pagal „Erasmus +“ programos mobilumo projektą „Tarptautinė patirtis – profesinio mokymo kokybės užtikrinimas“ dalyvavome 3 savaičių trukmės stažuotėje Kordobos mieste, Ispanijoje.
Stažuotės metu mes, projekto dalyviai, atlikome praktiką „Tamovill“, „Mechanika gualpa“, „Tornecor“ įmonėse, su kuriomis susipažinome pirmąją stažuotės dieną. Jau kitą dieną virinome su MIG/MAG (suvirinimas pusautomačiu) ir MMA (rankinis lankinio suvirinimo būdas glaistytais elektrodais),  dar teko išmėginti TIG (dujinis volframo lankinis suvirinimas) suvirinimo būdą. Įmonėse dirbome ne tik įvairius suvirinimo darbus, bet ir metalo paruošimo darbus: tekdavo pasiruošti detales, jas išpjauti, atpjauti bei apdirbti. Atlikome ir gręžimo darbus. Įgavome ne tik praktinių ir teorinių žinių, bet ir išmokome dirbti įvairiomis staklėmis ir suvirinimo aparatais.
Priimančioji organizacija „Training Europe“ visos stažuotės metu rūpinosi ne tik mūsų gyvenimo sąlygomis, maitinimu, bet ir kultūrine programa. O ji buvo gana įvairi: susipažinome su Kordobos miestu, sužinojome jo istoriją, aplankėme daug įžymių miesto vietų. Savaitgaliais turėjome išvykas į Ispanijos miestus Rondą ir Seviliją. Rondos miestas paliko didžiulį įspūdį, nes įsikūręs labai kalnuotoje vietovėje, maždaug 750 m aukštyje virš jūros lygio. Per miestą teka Gvadalevinos upė, kuri miestą El Tacho kanjonu padalina į dvi dalis. Mums teko pasivaikščioti kanjoną jungiančiais trimis tiltais: Romėnų, Senuoju ir Naujuoju. Sevilijos miestas sužavėjo Viduramžio laikus primenančia architektūra, didinga Katedra, Flamenko tradicijomis. Apsilankėme gražiausioje Europoje Almodovar de Rio pilyje. Išgirdome per šimtmečius sugriautos ir atstatytos pilies istoriją, sužinojome, kad šioje pilyje buvo filmuojama kino juosta „Sostų žaidimas“ („Game of Thrones“). Vykome į Siera Moreną kalną. Teko nueiti maždaug 20 km kalno šlaitais ir lygumomis, kad pamatytume nepakartojamą gamtos vaizdą.
Stažuotės pabaigoje gavome Europass mobilumo sertifikatus ir pažymėjimus, kuriuos įteikė „Training Europe“ koordinatorės Rūta Lopez Fernandez ir Maria Lopez Fernandez. Stažuotė mums buvo labai naudinga, nes įgijome  ne tik profesinių žinių, bet ir patobulinome savo anglų ir ispanų kalbos žinias, susipažinome su Ispanija. Grįžome kupini įspūdžių, naujų idėjų, įgiję daugiau patirties ir pasitikėjimo savimi bei užmezgę naujų ryšių.

Deividas Kudvinas, SV18-3 grupės mokinys