Tarptautinio projekto „Modeliuojame ateitį“ dalyvių susitikimas Kroatijoje

2020 02 04

Dvidešimt pirmojo amžiaus žmogus mokymosi, darbo ir aktyvaus dalyvavimo visuomenėje neįsivaizduoja be skaitmeninio  raštingumo gebėjimų.  Tai vienas iš aštuonių pagrindinių gebėjimų, kuris apima sugebėjimą patikimai ir kritiškai naudotis visomis skaitmeninėmis technologijomis ieškant informacijos, bendraujant ir sprendžiant pagrindines problemas visose gyvenimo srityse. Skaitmeninis raštingumas padeda mums įsisavinti ir kitus gebėjimus:  bendravimo įgūdžius, kalbų žinias arba matematikos ir gamtos mokslų pagrindus.
Siekdamas tobulinti mokinių ir mokytojų skaitmeninio raštingumo įgūdžius Kėdainių profesinio rengimo centras nuo 2019 metų rugsėjo mėnesio pradėjo įgyvendinti  „Erasmus+“ programos  2 pagrindinio veiksmo (KA2) bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerysčių KA-229 projektą „Modeliuojame ateitį“. Projekto tikslas- tobulinti žinias apie informacines technologijas  skiriant daugiau dėmesio 3D spausdintuvams, robotikai bei žaidimų kūrimui, nagrinėti įvairias technologijų galimybes ir jų pritaikymą švietimo srityje, tuo pačiu metu lavinti bei  skatinti projekto dalyvių  kūrybiškumą.
Pirmasis tarptautinio projekto dalyvių susitikimas vyko Varaždine (Kroatija) „Srednja strukovna skola“ mokykloje. Mūsų centrui atstovavo anglų kalbos mokytoja Živilė Matukienė,  informatikos mokytojas Vilmantas Jasiulevičius ir 4 mokiniai: Raimonda Staniulytė (B18-3 gr.), Tadas Šilanskas (AM19-3 gr.), Paulius Skorupskas (L19-3 gr.) bei Andrius Amirchanov (L19-3 gr.). Susitikimo metu apžiūrėjome partnerių mokyklą, mokėmės programuoti, kurti bei spausdinti 3D modelius, kurti kompiuterinius žaidimus. Po veiklų mokykloje susipažinome su buvusia Kroatijos sostine Varaždinu, žymiu savo barokine architektūra. Vizito į Zagrebą metu aplankėme išradėjo, fiziko, mechanikos ir elektros inžinieriaus Nikolos Teslos muziejų, kur pasikartojome elektros ir magnetizmo sričių savo žinias.
Tiek mokytojai, tiek mokiniai iš projekto susitikimo grįžo įgiję naujos patirties bei patobulinę savo skaitmeninio raštingumo įgūdžius.

Živilė Matukienė, projekto koordinatorė