Tarptautinio projekto partnerių susitikimas Ispanijoje

2022 11 03

Spalio 25  dieną Kėdainių profesinio rengimo centro įgyvendinamo programos „Erasmus+” mažos apimties partnerystės bendrojo ugdymo sektoriaus projekto „Ekologinė mokykla“ (EcoShool) darbo grupės narės Rusnė Feiferienė ir Jūratė Daukšienė dalyvavo paskutiniame projekto partnerių susitikime Tomeljoso mieste, Ispanijoje. Susitikime buvo aptarta projekto vykdymo eiga, tarpiniai veiklų rezultatai ir pristatytos numatomos projekto „Ekologinė mokykla“ veiklos.

Projekto partneriai iš Ispanijos organizavo pažintinius vizitus į švietimo įstaigas, įmones, socialinį centrą. Apsilankėme ir profesinio rengimo mokyklose, kartu su kolegomis aptarėme Ispanijos ekologijos išsaugojimo, tvarumo idėjas, kurias būtų galima įgyvendinti ir mūsų šalyje. Lankėmės ir valstybinėje įmonėje, atliekančioje įrangos ir įvairių naujų medžiagų įvertinimą.

Projekto  partneriai iš Ispanijos organizavo pažintinę išvyką į Kastilijos - La Manča regiono kompleksinio atliekų tvarkymo centrą, kuriame susipažinome su šio regiono atliekų tvarkymo paslauga. Centre daug dėmesio skiriama naudotų automobilinių padangų perdirbimui. Apsilankėme ir Tomeljoso mieste veikiančiame socialiniame centre, kuris įgyvendina tvarumo projektą. Pagrindinė projekto idėja – leisti žmonėms, turintiems negalią, pasijusti visuomenės dalimi prisidedant prie miesto tvarios aplinkos kūrimo.

Projekto partnerių susitikimas naudingas tuo, kad buvo pasisemta ekologinių vertybių puoselėjimo, tvarumo ir draugiškos gamtai aplinkos kūrimo idėjų.

Jūratė Daukšienė, socialinė pedagogė