Trijų savaičių apdailininkų stažuotė Italijoje

2021 06 25

Džiaugiuosi, kad man Kėdainių profesinio rengimo centras suteikė galimybę kartu su kitais apdailininko profesijos 7 mokiniais pagal įgyvendinamą programos ,,Erasmus+” projektą ,,Tarptautinė patirtis- profesinio mokymo kokybės užtikrinimas” vykti į praktiką Italijoje.  Mes stažuotę atlikome  mažo miestelio Rodi Garganico statybos darbų įmonėje.

Šiais mokslo metais apdailininko profesijos daugiausia mokėmės nuotoliniu būdu, įgijome daug teorinių žinių, kurias stažuotės Italijoje metu galėjome pritaikyti praktiškai. Aš atlikau pastatų išorės ir vidaus apdailos darbus, mano užduotys buvo susijusios su paviršių paruošimu dažymui, tačiau teko pabandyti ir dažyti sienas bei impregnuoti medinės terasos pagrindą. Atlikdamas šiuos darbus iš arčiau susipažinau su apdailininko profesijos ypatumais. Iššūkis man buvo ir dirbti tarptautinėje komandoje bei suprasti kitos kultūros žmones. Taip pat supratau, kokių man trūksta asmeninių savybių, reikalingų statybininko darbui- tai kruopštumo, atsakomybės ir ištvermingumo.

Stažuotė man buvo labai naudinga dar ir todėl, kad aš pamačiau labai gražų Italijos kraštą, paragavau tikro itališko maisto: picos, įvairiais būdais paruoštų makaronų.  Gerai leidau laisvalaikį su stažuotės dalyviais iš kitų mokyklų.

Dovydas Skudrickas, A20-3 grupės mokinys