Virėjų stažuotė Italijoje

2020 11 13

Kėdainių profesinio rengimo centro V18-7 grupės penki būsimi virėjai spalio 16 - lapkričio 6 dienomis atliko trijų savaičių trukmės stažuotę pagal programos Erasmus+ mobilumo projektą „Tarptautinė patirtis – profesinio mokymo kokybės užtikrinimas“. Projekto dalyvių stažuotę  Italijos Rodi Garganico miestelio viešbutyje ,,Albano“ organizavo New Service projektų koordinatoriai Mindaugas ir Karinė Amirjan Lučkos.
Trijų savaičių trukmės stažuotės metu projekto dalyviai tobulino virėjo profesijos praktinius įgūdžius. Jie mokėsi gaminti itališkus patiekalus ir itališkus desertus. Mokiniai praktikos metu susipažino su įvairių vėžiagyvių, moliuskų pirminiu paruošimu, įvairių užkandžių ir patiekalų iš jų gamyba bei patiekimu. Patiekalų iš šviežių jūros gėrybių – krabo, aštuonkojo, midijų, krevečių ir t.t. – gamyba buvo nauja ir labai naudinga patirtis. Stažuotės metu mokinių profesinius įgūdžius gilino trys italų šefai. Vienas iš jų, Michele Greco, dirba  restoranų tinklo „Michelin“ restorane ,,Ristorante Reale”, kuris pagal kvalifikacinį lygį yra septintoje vietoje pasaulyje. Stažuotės dalyviai įgijo naujų profesinių, bendravimo ir darbo komandoje įgūdžių, pasitikėjimo savimi ir motyvacijos toliau tobulinti savo pasirinktos profesijos žinias. Italijoje mokiniai turiningai leido laisvalaikį: susipažino su Gargano nacionaliniu parku, įtrauktu į UNESCO, Vico miestelio nuostabiuoju senamiesčiu, šv. Mykolo Archangelo ola-šventykla, grožėjosi Adrijos jūros pakrantės uolomis.
Projekto dalyvių naujai įgyti įgūdžiai buvo pripažinti Europass mobilumo dokumentais bei priimančių partnerių stažuotės sertifikatais, kurie patvirtina, kad stažuotės metu dalyvių įgyta profesinė patirtis yra pripažįstama Europos Sąjungos mastu.
Stažuotėje mokiniai patyrė daug nuostabių akimirkų, išmoko gaminti naujų itališkų patiekalų, susipažino su Italijos virėjų darbu ir  kultūra. Džiugu, kad projekto partneriai Italijoje sudarė puikias sąlygas virėjo profesinio mokymo programos mokinių stažuotei.

Jolita Kšenavičienė, specialioji pedagogė