Virtualus projekto „Inovatyvūs mokymo/si įrankiai“ susitikimas

2021 05 18

2018 m. rudenį Kėdainių profesinio rengimo centre pradėto įgyvendinti programos Erasmus+ strateginės partnerystės projekto KA229 „Inovatyvūs mokymo/si įrankiai“  veiklos buvo pristabdytos  pasaulį užklupus pandemijai.  Plintantis Covid-19 virusas ir toliau koreguoja projekto partnerių planus. Laiku neįvykęs fizinis projekto narių susitikimas Sicilijoje buvo suorganizuotas 2021 m. gegužės 10-14 dienomis virtualioje erdvėje. Virtualius  savaitės trukmės susitikimus organizavo partneriai iš  Italijos.  Organizuotas veiklas vykdė 55 dalyviai iš Turkijos, Graikijos, Rumunijos, Italijos, Portugalijos ir Lietuvos.  Kėdainių profesinio rengimo centro komandą sudarė 9 mokiniai- Gabrielius Seliuginas, Eva Lapienytė, Martyna Vaičiūtė, Dovilė Navickaitė, Savina Katerina Brigytė, Dovydas Skudrickas, Ugnius Kontrimas, Jokūbas Kontrimas, Modesta Paškevičiūtė, mokytojos Rima Pužauskaitė, Živilė Matukienė bei centro direktorius Dangiras Kačinskas.
Mokymų savaitė buvo turtinga įspūdžiais, pažintimis, naujais draugais, patobulintomis anglų kalbos ir skaitmeninio raštingumo žiniomis. Visų pirma projekto svečiai buvo pakviesti virtualiu turu pakeliauti po Sicilijos salą, o pakeliavus savo žinias teko pasitikrinti virtualioje viktorinoje. Mūsų komandai sekėsi – viktoriną laimėjome.   Be virtualių apsilankymų saloje išklausėme paskaitą apie  dirbtinį intelektą, išbandėme programavimą bei internetinio puslapio kūrimą. Taip pat visi projekto partneriai pasidalino savo  šalių gerąja patirtimi apie darbą  nuotoliniu būdu su mokiniais skirtingose elektroninėse platformose bei pristatė įrankius, naudojamus nuotolinio mokymosi metu. Buvo ne tik įdomu, bet ir naudinga pasimokyti kurti elektronines knygas, dirbti su tokiais įrankiais kaip Socrative.
Nors projektinės veiklos vyko virtualiai, buvo smagu dar kartą pabendrauti, pasidalinti įžvalgomis, išmokti kažko naujo kartu su projekto metu sutiktais kolegomis. Tik apgailestavome, kad Covid-19 virusas sutrukdė projekto dalyviams susitikti gyvai.  Atsisveikinome optimistiškai žvelgdami į ateitį ir planuodami paskutinį projekto partnerių susitikimą Lietuvoje rugpjūčio mėnesį, kuris tikimės įvyks ne virtualiai, o gyvai.

Živilė Matukienė, projekto koordinatorė