Žydų genocido dienos paminėjimas

2022 09 26

Rugsėjo 23d. Kėdainiuose vyko  nacionalinio projekto „Atminties kelias “ renginiai, kuriuose dalyvavo  ir Kėdainių profesinio rengimo centro IA  ir IIC gimnazijos klasių mokiniai. Kėdainių krašto muziejaus organizuotame renginyje dalyvavo miesto mokyklų mokiniai, mokytojai , Kėdainių savivaldybės atstovai. Atminties kelio eisena prasidėjo nuo Dotnuvos kelio ir baigėsi Daukšių kaime, masinėje žydų žūties vietoje, kurioje buvo pagerbtos Kėdainių Holokausto aukos.

Prie Holokausto aukų paminklo buvo skaitomos eilės bei nužudytųjų pavardės. Ši pilietiškumo akcija ne tik primena skaudžius istorijos įvykius, bet ir ugdo aktyvią pilietinę poziciją. Vykstant Rusijos karui su Ukraina mes girdime apie ukrainiečių tautos genocidą. Mokiniai turi suprasti, kad nekaltos aukos nebus pamirštos, o žudikai bus nubausti.

Lionė Šilagalytė, istorijos mokytoja