Apdailininkų (statybininkų) stažuotė Turkijoje

2019 11 27

Įgyvendinant Erasmus+ programos projekto „Tarptautinė patirtis- profesinio mokymo kokybės užtikrinimas” veiklas 8 apdailininko (statybininko) profesijos mokiniai išvyko į stažuotę statybos ir apdailos darbų įmonėje Izmiro mieste (Turkija).  Paulius Labutis, Gytis Eimutis, Dovydas Ožarovskis ir Lukas Malinovskij pirmą praktikos savaitę susipažino su sienos mūro iš blokelių ir gelžbetoninių monolitinių konstrukcijų statybos technologijomis. Kiti keturi mokiniai, Diana Kavaliauskaitė, Živilė Beteikaitė, Dėvidas Kovalenkinas ir Vismantas Kuprys, gilino vidaus apdailos darbų praktinius įgūdžius. Mokiniai paruošė sienas dažymui, vėliau, naudodami dažymo volelį, jas padengė dažais. Būsimiems statybininkams nauja patirtis buvo grindų dangos laminato klojimas. Iš pradžių jie dirbo komandoje su vietiniais darbuotojais, vėliau kruopštus jų darbas buvo įvertintas ir toliau grindų dangą klojo savarankiškai.
Mokiniai sėkmingai adaptavosi stažuotės vietoje, susipažino su Izmiro miestu, savaitgalį lankėsi zoologijos sode. Tikimės, kad ir likusios 3 savaitės bus naudingos tobulinant ne tik profesinius įgūdžius, bet ir suteiks mokiniams galimybę susipažinti su nauja kultūra, aplankyti istorines vietas, pamatyti kitos šalies įdomius kultūros objektus.
Vilija Bakutytė, projektų vadovė