Apdailininkų stažuotė Italijoje

2024 03 27

Kovo 01-21dienomis  Kėdainių profesinio rengimo centro dažytojo –tinkuotojo padėjėjo specialybės 9 mokiniai vyko į stažuotę Italijoje  pagal programos ,,Erasmus+‘‘ 2023 m. profesinio mokymo srities 3 savaičių trukmės  mobilumo projektą  Nr. 2023-1-LT01-KA121-VET-000127568  Rodi Garganico mieste, Duei SRL organizacijoje.

Ernestas: ,,Esu labai patenkintas šia stažuote. Aš pirmą kartą lankiausi užsienyje, pirmą kartą teko skristi lėktuvu. Tai man paliko didelį įspūdį. Man labai patiko Italijos gamta. Niekada neteko matyti kalnų.  Stažuotės metu dažėme gražų viešbutį, keliavome.“

Laimonas: ,,Stažuotėje dalyvavau pirmą kartą. Aš labai patenkintas, kadangi patyriau daug įspūdžių, kuriuos prisiminsiu visą gyvenimą. Pirmą kartą tiek ilgai gyvenau atskirai nuo mamos. Tapau savarankiškesnis. Man labai patiko maudytis jūroje, keliauti. Pamačiau kalnus, susipažinau su kitos tautybės žmonėmis. Dirbdamas įgijau naujų įgūdžių.“

Rytis: ,,Buvo smagu ir įdomu. Labai graži gamta. Skaniai maitino, nors maistas buvo ne toks, kokį valgome Lietuvoje, bet visada jaučiausi sotus. Dirbdamas su grupės draugais išmokau dirbti komandoje. Viešbutis, kuriame gyvenome, buvo labai arti jūros, tai eidavome vakarais pasivaikščioti. Labai patiko ekskursijos.“

Deivė: ,,Stažuotės metu suvokiau, kad tikrai pasirinkau sau tinkančią specialybę, kadangi dažytojų reikia visame pasaulyje. Laikas prabėgo greitai, kadangi buvome visą laiką užimti. Laisvadieniais keliavome, pamatėme gražių miestų, susipažinome su Italijos senovine architektūra, italų papročiais“.

Karolina: ,,Tai buvo nuostabus laikas, kurį galėjau praleisti su grupės draugais. Gyvenome visi kartu viename viešbutyje, tai laisvalaikio ir darbo metu buvome kartu. Teko bendrauti ir su Italijos piliečiais, jų jaunimu, kai lankėmės suorganizuotoje šventėje, kuri vyko ant jūros kranto. Buvo labai geras laikas, kurį vėl norėčiau pakartoti.“

Alanas: ,,Dalyvauju stažuotėje pirmą kartą. Labai abejojau, ar man važiuoti, bet tikrai nesigailiu, kad važiavau. Pamačiau ko nematęs, buvo labai smagu ir įdomu. Darbas nebuvo sunkus. Dažėme viešbučio patalpas ir fasadą. Teko dirbti labai kruopščius darbus ir man sekėsi. Susipažinau su kitų mokyklų mokiniais, kurie tuo metu irgi buvo atvykę į stažuotę. Labai patiko jūra ir maudytis joje. Labai gera patirtis.“

Indrė: ,,Stažuotėje labai patiko. Buvome labai gerai aprūpinti. Gyvenome gražiame viešbutyje ant jūros kranto. Darbas man nebuvo sudėtingas. Teko dažyti gražų viešbutį. Dvi dienas vykom į ekskursijas. Važiuodami  galėjom grožėtis nuostabia gamta, paragauti   citrinų, apelsinų, kurie jau buvo prinokę. Su malonumu dar kartą vykčiau į stažuotę.“

Similė: ,,Labai bijojau vykti  į stažuotę. Nenorėjau palikti savo šuniuko, bet mama prižadėjo jį prižiūrėti. Džiaugiuosi, kad išvykau, nes tikrai daug ko išmokau ir patyriau Italijoje. Tai be galo graži šalis. Gyvenimo sąlygos buvo geros, labai skaniai maitino. Susipažinome su jaunimu iš kitų mokyklų. Susidraugavome su jais ir smagiai leidome laisvalaikį.“

Vailentas: ,,Nepakartojama kelionė, kurioje teko ir padirbėti, ir pamatyti gražią Italijos šalį. Didžiausią įspūdį paliko kalnai ir skrydis lėktuvu. Bijojau skristi, bet įsitikinau, kad tai tikrai nėra taip baisu, kaip įsivaizdavau.  Turėjome daug laisvalaikio, su draugais  eidavome vakarais į miestelio centrą valgyti ledų, picų. Buvo labai smagu.“

Stažuotės dalyviai