Dar vienas lašas ekopase

2023 04 04

Kėdainių profesinio rengimo centre tapo tradicija sukviesti bendruomenę į renginius, skirtus Žemės dienai. Ne išimtis ir šie metai – vyko ilgalaikio integruoto mokyklinio projekto ,,Inovatyvus lašas ekopase“ pristatymas. Projekto tikslas – reprezentuoti fizikos, apdailininko ir automechaniko specialybių žinias apie atsinaujinančią energiją, reikalavimus ekologiškiems namams, automobilių išmetimo sistemoms.  Projekto dalyviai, SV22 -3 grupės mokiniai Pijus, Titas ir Arnas, kalbėjo apie energijų rūšių pliusus ir minusus, trečio kurso A20-3 grupės mokinė Modesta pristatė atlikto eksperimento apie apšiltintus namus tyrimo išvadas, reikalavimus tvariems namams. Labai susikaupę klausėsi visi, ypač suvirintojai, kurie konstravo namų modelius iš ekologiškų, gamtai draugiškų medžiagų: molio, medžio, akmens, sniego ir ledo imitacijų, žemės, odos, vytelių, šiaudų. Konstruojant gaminius pravertė suvirinimo praktiniai įgūdžiai, o pristatydami modelius mokiniai mokėsi išsakyti mintis, reklamuoti panaudotų medžiagų gerąsias savybes. Šiuo metu suvirintojų sukonstruoti namai eksponuojami Centro fojė. Antro kurso AM21-3 grupės automechanikai Dovydas ir Nedas - puikūs automobilių taršai mieste sumažinti žinovai, pristatė automobilių išmetimo sistemas, kurios reglamentuoja išmetamųjų dujų emisiją. Projekto pristatymą vainikavo išvada - ekologinė nuostata yra svarbiausias veiksnys, nulemsiantis žmonijos, ypač jaunosios kartos,  ateitį.

Alma Valonienė, fizikos mokytoja