Darbo stebėjimo vizitas Prancūzijoje

2024 03 01

Kėdainių profesinio rengimo centro pedagoginiai darbuotojai dalyvavo ,,Erasmus+“ programos 2023 metų mobilumo projekto  darbo stebėjimo mobilumo veikloje Prancūzijoje. Veiklą organizavo Pierre Mendes profesinis licėjus. Vizito metu susipažinome su Prancūzijos švietimo bei socialinės įtraukties sistema. Turėjome galimybę susipažinti su profesinio mokymo bei socialinės įtraukties organizavimu licėjuje, stebėti teorinio ir praktinio mokymo procesą.

Licėjaus bendruomenė aktyviai dalyvauja įvairiose savanorystės veiklose ir bendradarbiauja su socializacijos centrais bei draugijomis. Projekto dalyviams buvo sudarytos sąlygos susipažinti su socialiai pažeidžiamų grupių narių įtraukties priemonėmis. Lankėmės socializacijos centre, kuriame dirbama su laisvės apribojimą turinčiais jaunuoliais, ir mokymo įstaigoje, kurioje mokosi individualių mokymosi poreikių turintys mokiniai. Šiose įstaigose jaunimas motyvuojamas dalyvauti projektuose, kurie skatina tvarumą, ekologiškumą, saviraišką, o pasiektas rezultatas – jauki pačių sukurta aplinka bei tikslingas socializavimasis vietos bendruomenėse. Mobilumo veiklos metu įgytos žinios ir patirtis bus naudinga tobulinant Centre įgyvendinamas socialinės įtraukties veiklas, skatinant bendruomenės narių dalyvavimą savanoriavimo veiklose, rengiant projektus socialinės įtraukties ir įvairovės tikslinėms grupėms.

Laisvalaikiu aplankėme Araso, Betūnės miestelius, turėjome galimybę susipažinti su Lilio, Briuselio įžymiomis vietomis: grožėjomės šių miestų senamiesčių architektūra, istorija bei kulinariniu paveldu.

Darbo stebėjimo mobilumo veiklos metu ne tik įgijome naudingos profesinės patirties ir gerosios praktikos pavyzdžių, bet ir plėtojome šiuo metu labai reikalingą tarpkultūrinę kompetenciją.  Mobilumo veiklos metu su naujais partneriais Prancūzijoje aptarėme, kokias mobilumo veiklas vykdysime ateityje, kokiose srityse abi profesinio mokymo įstaigos gali pasikeisti patirtimi ir sustiprinti įgyvendinamų veiklų kokybę.

Jūratė Daukšienė, socialinė pedagogė,
Dalia Sapronienė, praktinio mokymo vadovė