2023 06 23

Birželio 12-16 dienomis Kėdainių profesinio rengimo centro  mokiniai A. Spulginas, A. Šveruba ir A. Mockus kartu su anglų kalbos mokytoja Ž. Matukiene dalyvavo tarptautinio programos „Erasmus +“ projekto „DIGICULT – kultūros paveldas: atsparumo ir mokymosi šaltinis, pasitelkiant skaitmeninį švietimą“ partnerių susitikime- mokymuose  Turine, Italijoje.  Šio tarptautinio projekto tikslas - gilintis ir aptarti kultūros paveldo kūrimo skaitmeninėmis technikomis strategijas,  parodyti ir atrasti paslėpto kultūros paveldo, kuris gali tapti prieinamas lankytojams dėl inovatyvių technologijų naudojimo, patrauklumą.

Tai jau trečiasis tarptautinis projektas, kuriame bendradarbiaujame su  VšĮ „eMundus“.  Mūsų mokiniams jie pasiūlė testuoti projekto metu sukurtą skaitmeninę mokymosi platformą apie kultūros paveldą, o vėliau dalyvauti projekto partnerių susitikime-mokymuose.

Įgyvendinant projekto tikslus mokiniams buvo organizuojamos veiklos kultūros paveldo objektuose - karališkojoje Racconigi pilyje,  Castello della Manta, Palazzo Madama. Ši veikla buvo puiki proga ne tik susipažinti su Italijos kultūros paveldo objektais, bet ir pamatyti, kaip skaitmeninės technologijos padeda juos  išsaugoti .

Živilė Matukienė, anglų kalbos mokytoja