Ekonomikos, verslumo bei dailės sintezė

2023 01 30

Kėdainių profesinio rengimo centras vykdo paskutines programos „Erasmus+“ mažos apimties partnerystės bendrojo ugdymo sektoriaus projekto „Ekologinė mokykla“ (Eco School) veiklas. I B gimnazijos klasės mokiniams vyko integruota ekonomikos, verslumo bei dailės pamoka „Tvarumo link...“, kurią vedė profesijos mokytoja Rima Pužauskaitė ir dailės mokytoja Rusnė Feiferienė.

Gimnazistai žiūrėjo mokomąjį filmą, aktyviai diskutavo apie žiedinę ekonomiką bei atsakingą vartojimą. Dirbdami grupėse gamino plakatus su žiedinės ekonomikos principais „Rūšiuok. Perdirbk. Pakartotinai naudok“. Jau naudotos kartono plokštės buvo apklijuotos siuntų vokų popieriumi, rodyklės su užrašais iškirptos iš senų, jau nenaudojamų įvairiaspalvių džinsų. Mokiniai dalijosi patarimais apie tolesnį jau nenaudojamų daiktų gyvenimą - siūlė ne tik atiduoti stokojantiems, bet geros kokybės rūbus, avalynę parduoti tam tikslui skirtose platformose. Smagu patirti, kad galima gyventi ir kurti dalijantis, tvariai naudojant gamtos išteklius, savo mintimis ir veiklomis prisidedant prie švaresnės ir gražesnės mus supančios aplinkos.

Rusnė Feiferienė, dailės mokytoja