Erasmus+ projektai – galimybė dalintis ir keistis patirtimi

2024 04 15

Balandžio pradžioje Kėdainių profesinio rengimo centro mokytojos Lina Karpienė, Liudmila Kolojanskienė ir Rima Pužauskaitė dalyvavo dėstymo vizite Sakartvele, Telavio profesinio mokymo centre (Telavi LE College) „Prestige“.

Dėstymo vizito temos: žiedinės ekonomikos principai, tvarus verslas, tvaraus verslo idėjos, gerieji pavyzdžiai ir praktinės veiklos, etiško ir tvaraus verslo iššūkiai. Viena iš praktinių veiklų -  džinsinių rūbų atnaujinimas ir naujoji mada.

Labai didelio suaugusiųjų mokinių susidomėjimo sulaukė japoniško terapinio Kobido veido masažo dėstymo programa. Šios programos temos: sveiko veido ideologijos pristatymas,  imperatoriškojo Kobido veido masažo esmė, nauda ir istorija. Praktinių veiklų metu mokytoja Liuda atliko mokomąjį Kobido veido masažą ir pademonstravo pratimus, kurie atliekami šio masažo metu. „Prestige“ profesinėje mokykloje kol kas nėra Kosmetiko mokymo programos, bet mokytoja Liuda jau buvo mokinių pakviesta atvykti ir vesti seminarus. Mokines sudomino pasiruošimas Kobido masažui – labai svarbi masažo dalis yra garsas. Mokytoja Lina konkrečiais pavyzdžiais mokinėms demonstravo, kaip skirtinga muzika veikia mūsų nuotaikas, emocijas, jausmus. Ji patarė, kokia muzika tinka masažui, sustiprina jo teigiamą poveikį.

Apsilankius Telavyje, Kachetijos regiono sostinėje, tiesiog būtina susipažinti su šio regiono tradicijomis, pamatyti fantastiško grožio gamtą, Kaukazo kalnus, aplankyti didžią senovę menančius vienuolynus. Įspūdžiai nepakartojami, apie šeimninkų svetingumą galima labai daug pasakoti. Esame labai dėkingos šeimininkams, kurie stengėsi mums parodyti kuo daugiau senovės architektūros šedevrų: karaliaus Iraklio II pilį ir rezidenciją, net 2170 metrų aukštyje virš jūros lygio įsikūrusią Gergeti Švenčiausiosios Trejybės bažnyčią, Ikalto vienuolyną, įkurtą VI amžiuje, Bodbe vienuolyną, nuostabaus grožio Sighnaghi miestą, stovintį ant kalno virš slėnio, Senąją Šuamta – Gombori kalnuose įsikūrusį vienuolyną.

Kachetijos regionas garsėja vyndarystės tradicijomis. Buvo organizuota ekskursija į Telavi vyno rūsį, dar žinomą kaip Marani - vieną didžiausių ir seniausių vyno rūsių Sakartvele, Telavi mieste.

Nuoširdžiai dėkojame „Prestige“ profesinės mokyklos direktoriui Konstantine Dolidzei ir kolegoms mokytojams už bendradarbiavimą ir svetingumą. Tikimės, kad bendradarbiavimas ir toliau tęsis, nes dėstymo veiklos praturtina visus veiklos dalyvius, skatina ieškoti naujų dėstymo būdų, kūrybiškų praktinių veiklų organizavimo formų

Lina Karpienė, Liudmila Kolojanskienė, Rima Pužauskaitė, dėstymo vizito dalyvės