Erasmus+ sklaidos renginys „Kuo aš būsiu, kai užaugsiu“

2023 04 28

Kėdainių profesinio rengimo centro programos „Erasmus+“ 2021-2022 m. mobilumo projektų dalyviai balandžio 24-26 dienomis vykdė informacijos sklaidą Kėdainių r. savivaldybės ugdymo įstaigoms. Projektų sklaidos veiklose ir profesinio mokymo programų edukacijose dalyvavo 135 vaikai iš keturių ugdymo įstaigų: lopšelio-darželio „Žilvitis“, lopšelio-darželio „Pasaka“, lopšelio-darželio „Vaikystė“ ir Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“.

Priešmokykliniame ugdyme dalyvaujantiems vaikams apsilankymas Centre buvo pirmoji pažintis su profesijomis ir programos „Erasmus+” veiklomis. Mažieji lankytojai kartu su Centro mokiniais ir mokytojais piešė, šoko, fotografavosi, susipažino su kelionei reikalingais daiktais. Vaikams buvo smagu susipažinti ir su Centre rengiamomis profesijomis, patiems dalyvauti įvairiose edukacijose. Maisto pramonės darbuotojo specialybės mokiniai kartu su vaikais kepė picas „Piktas paukštis”, virėjo profesijos mokiniai parodė, kaip įvairiomis spalvomis dekoruoti sausainius, o būsimos padavėjos ir barmenės pademonstravo, kaip pasigaminti kokteilį „Anos ir Elzos kasos“. Vaikams buvo smagu apsilankyti grožio paslaugų praktinio mokymo kabinetuose - būsimos kosmetikės išpiešė jiems veidukus, o kirpėjos supynė kasas. Saugaus eismo klasėje vaikai mokėsi saugaus eismo taisyklių, o suvirintojų praktinio mokymo dirbtuvėse susipažino su šiai profesijai reikalinga specialia apranga ir įrengimais. Logistikos profesijos mokytoja papasakojo, kaip iki jų namų atkeliauja apelsinas, siuvėjo profesijos mokytoja kūrė koliažus apie madą. Apdailininko (statybininko) profesijos mokytojai parodė, kaip veikia aerografas ir leido patiems vaikams šiuo įrenginiu išpurkšti   animacijos herojus.

Neišsenkama vaikų energija, smalsūs klausimai ir noras patiems viską išbandyti, jų nuoširdus juokas ir garsiai visų ištartas Ačiū buvo geriausia renginio refleksija ir  įvertinimas.

Vilija Bakutytė, projektų vadovė