Ilgalaikė mokinių stažuotė Turkijoje - mokiniai dalijasi savo įspūdžiais

2023 10 26

Kėdainių profesinio rengimo centro trečio kurso automobilių mechaniko specialybės mokiniai Michėjus, Dovydas ir Domantas dalyvauja trijų mėnesių trukmės programos „Erasmus” 2023 m. mobilumo projekto ilgalaikėje stažuotėje Turkijoje, Izmiro mieste. Praėjo pirmasis praktikos mėnuo ir mokiniai dalinasi savo įspūdžiais.

Michėjus pasakoja: „Apsisprendžiau dalyvauti ilgalaikiame mobilume, nes noriu įgyti daugiau praktinių įgūdžių, susipažinti su naujų automobilių sandara. Pirmą stažuotės mėnesį praktiką atlikau  Mercedes-Benz automobilių priežiūros ir remonto skyriuje. Išmokau bendradarbiauti su kitos šalies žmonėmis, dirbti komandoje ir, laikantis darbo saugumo reikalavimų, profesionaliai atlikti man paskirtas užduotis“.

Dovydas praktiką atlieka Volkswagen automobilių priežiūros ir remonto skyriuje, jam praktika sekasi labai gerai. Jis papasakojo, kad „į praktiką užsienyje išvykau todėl, kad ateityje planuoju dirbti pagal pasirinktą profesiją ir suprantu, kaip svarbu man yra įgyti praktinės patirties. Praktikos vieta labai patinka, čia dirbantys automobilių mechanikai išmano savo darbą ir siekia perteikti turimas žinias mums, besimokantiesiems. Serviso vadovas bei visa komanda tikrai noriai su mumis bendrauja ir nori išmokyti per trumpą laiką kuo daugiau. Praktikos metu atlikau tokias užduotis, kokių nebuvau atlikęs mokykloje praktinių darbų metu - greičio dėžių remontą, jų testavimą ir atliktų darbų įvertinimą. Praktika man sekasi puikiai, atlieku įvairias užduotis,  teorinių žinių man netrūksta“.

Domanto praktika vyksta BMW automobilių priežiūros ir remonto skyriuje. Mokinys pasakoja, kad „man dar tikrai yra ko mokytis praktikos metu ir prisiminti tai, ką išmokau mokykloje. Autoservise aš visada esu užimtas įvairiais darbais, pirmą mėnesį mokiausi keisti automobilių stabdžių kaladėles, diskus, vandens pompą ir atlikti garantinę automobilių techninę patikrą“.

Mokiniai džiaugiasi, kad praktika vyksta dideliame mieste, kur jie turi galimybes laisvalaikiu sportuoti, pasivaikščioti Egėjo jūros pakrante, apsilankyti tuo metu vykstančiuose renginiuose.

Programos „Erasmus+” ilgalaikės stažuotės suteikia mokiniams puikias asmeninio ir profesinio tobulėjimo galimybes, taip pat jos metu jie gali aiškiau suvokti, kokią specializaciją ar profesinę kryptį nori plėtoti savo ateities karjeroje.

Vilija Bakutytė, projektų vadovė