,,Kibinų kelias”

2024 03 07

Kovo 6 d. Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro Technologijų skyriaus virėjo specialybės mokiniai atvyko į Kėdainių profesinio rengimo centrą pasidalinti gerąja patirtimi.  Profesijos mokytoja Ingrida Šlikienė vedė profesinio praktinio mokymo netradicinę pamoką ,,Kibinų kelias”. Mokiniai sužinojo tradicinio karaimiško patiekalo istoriją, po to patys gamino kibinus: minkė ir kočiojo tešlą, dėjo įdarą, susuko kasyte pyragėlio kraštus ir išdėliojo juos ant kepimo skardos.  Tik susipažinę su gaminimo ritualu suprato, kaip gimsta nepaprasto skonio tešlos ir įdaro harmonija.  Kol pyragėliai kepė, mokiniai, lydimi bendrabučio auklėtojos Aušros, apžiūrėjo bendrabutį, susipažino su mokinių gyvenimo bendrabutyje sąlygomis, užimtumu laisvu nuo pamokų metu. Po kibinų degustacijos svečius pakvietėme pasigrožėti Kėdainių senamiesčiu.

Ingrida Šlikienė, profesijos mokytoja