Maisto pramonės darbuotojo specialybės mokinių stažuotė Turkijoje

2023 06 20

Kėdainių profesinio  rengimo centro mokiniai dalyvavo programos „Erasmus+“ mobilumo projekte ir atliko 4 savaičių praktiką Turkijoje, Oludenizo miesto viešbutyje ,,Belcekiz Beach Club“.

Pirmąją praktikos dieną susipažinome su viešbučio virtuvėmis ir praktikos vietomis, ten dirbančiu personalu. Kiekvieną praktikos dieną mus mokė patyrusi restorano virtuvės šefų komanda, kuriai vadovauja vyriausiasis virtuvės šefas Nebi Durgun. Stažuotės metu mes ne tik praktiškai pritaikėme mūsų Centre įgytas žinias, bet ir įgijome praktinių įgūdžių realioje darbo vietoje. Mums buvo naudinga pamatyti, kaip yra organizuojamas darbas viešbučio maitinimo skyriuje, kaip darbuotojai pasiskirsto užduotis ir dirba kartu komandoje. Galėjome ne tik stebėti, kaip dirba patyrę virtuvės šefai, bet ir mokytis iš jų gaminti mielines tešlas picai ir bandelėms, jas formuoti ir kepti. Taip pat padėjome darbuotojams patiekti maistą viešbučio lankytojams jų maitinimo metu.

Tarptautinis mobilumas suteikė mums galimybę pažinti Turkijos gamtą, kultūrą, susirasti naujų bičiulių. Prisiminimuose  išliks aplankytas Fetijos miestas, išvyka į Saklikento ir Babadag kalną, pasiplaukiojimas laivu po Viduržemio jūrą. Paskutinę stažuotės dieną mūsų naujai įgytos žinios buvo pripažintos sertifikatais, o bendradarbiai pateikė malonią staigmeną - linkėjimais ir gražiais žodžiais dekoravo šventinei vakarienei skirtą stalą. Visi vaišinomės ir dalinomės įspūdžiais. Sunku ir graudu buvo atsisveikinti su draugais, bendradarbiais, vadovais. Labai tikimės, kad būsime pakviesti į ilgalaikę stažuotę.

Šios praktikos metu mes supratome, kaip svarbu mokykloje gerai mokytis anglų kalbos, įsitikinome, kad kantrybė, ištvermė ir kruopštumas yra labai svarbios ir reikalingos savybės maisto pramonės darbuotojui. Visiems mokiniams norime patarti išbandyti save stažuotėse, daug ko išmokti bei susirasti bičiulių.

Austėja Frolova ir Osvaldas Vaicekavičius, M22-3 grupės mokiniai