Mokinių dalyvavimas ir pergalės tarptautiniame profesinių įgūdžių konkurse Lenkijoje

2024 03 14

Programa „Erasmus+“ profesinėse mokyklose besimokantiems asmenims suteikia galimybes ne tik dalyvauti stažuotėse užsienio šalyse, bet ir pademonstruoti mokykloje įgytas profesines žinias bei įgūdžius tarptautiniuose profesinio meistriškumo konkursuose.  Gausi Kėdainių profesinio rengimo centro komanda dalyvavo Lenkijoje, Balstogės gastronomijos mokykloje vykusiame tarptautiniame gastronomijos konkurse. Šiame konkurse dalyvavo įvairių Lenkijos regionų profesinių mokyklų, Prancūzijos Lycee Polyvalent Elisa Lemonnier profesinės mokyklos ir Kėdainių profesinio rengimo centro komandos.

Maisto pramonės darbuotojo modulinės profesinio mokymo programos mokinė Daiva Daugėlienė konkurso metu pagamino šaltą užkandį - vištienos salotas sūrio krepšelyje, tos pačios programos mokinė Gabrielė Čepaitė pagamino ir pristatė vertinimo komisijai karštą patiekalą „Įdaryta vištienos krūtinėlė su morkų piure“. Konditerijos rungtyje dalyvavo maisto pramonės darbuotojo profesijos mokinės Kamilė Vilkelytė ir Deimantė Sagatytė. Mokinės kartu su profesijos mokytoja sukūrė originalų deserto receptą panaudojant  tradicinį, į Lenkijos kulinarinio paveldo sąrašą įtrauktą sūrį „Korycin“.  Padavėjo ir barmeno profesijos pirmame kurse besimokantys Kamilė Klimaitė ir Nojus Nesterovič pademonstravo restorano lankytojų aptarnavimo įgūdžius- Kamilė dalyvavo kokteilių paruošimo rungtyje, Nojus patiekė nealkoholinį raudoną vyną.

Kolegų organizuotame konkurse dalyvavome antrą kartą ir šias metais patekome į konkurso nugalėtojų sąrašą. Konditerijos ir aptarnavimo bei gėrimų paruošimo rungtyse mūsų mokinių pasiekimai buvo įvertinti trečia vieta, visi mokiniai gavo dalyvavimo konkurse padėkas,  nugalėtojai- diplomus, taures ir konkurso rėmėjų dovanas.  Mokinius konkursui parengė ir jo metu kartu su jais jaudinosi, drąsino bei džiaugėsi profesijos mokytojai Ingrida Šlikienė, Žydronė  Noreikienė ir Darius Biriukas.

Konkurse dalyvavę mokiniai, jų darbą stebėję profesijos mokytojai pripažino, kad nors pasiruošimas konkursui reikalauja papildomų pastangų, susikaupimo ir ištvermės, vis tik nauja patirtis ir pergalės džiaugsmas suteikia pasitikėjimo savimi ir skatina tobulėti. Taip pat tikimės, kad tarptautiniame konkurse dalyvavę mokiniai taps pavyzdžiu ir įkvėpimu, jų sėkmė paskatins kitus mokinius siekti savo tikslų ir įgyti naujos patirties bei žinių.

Vilija Bakutytė, projektų vadovė