Netradicinė profesinio praktinio mokymo pamoka

2020 01 31

Sausio 28 dieną  Kėdainių profesinio rengimo centro A17-7, A18-7 ir A19-7 apdailininkų (statybininkų) specialybės grupių mokiniai, lydimi profesijos mokytojų  Nijolės Petrusevičienės ir Alvydo Beteikos, vyko į UAB „Layher Baltic“ įmonę. Ši įmonė prekiauja pastoliais, veda seminarus pastolių montavimo tema, mokomi pastolių montuotojai. Pastolių montavimas yra sudėtingas ir atsakingas darbas, be specialių mokymų montuoti pastolių neleidžiama.
Centro būsimiesiems apdailininkams šią dieną irgi reikėjo padirbėti. Išklausę teorinę seminaro dalį kibome į darbus. Pagal pateiktus brėžinius reikėjo sumontuoti sudėtingos konstrukcijos pastolių sekcijas, kurios yra saugios, kai šiltinami fasadai su išsikišusiais balkonais. Mokiniams tai buvo nemenkas iššūkis- padirbėjo realiomis sąlygomis, pamatė ir panaudojo darbe naujų įrankių, susipažino su darbų saugos priemonėmis ir reikalavimais, keliamais šiems darbams atlikti.
Visi seminaro dalyviai gaus sertifikatus, kurie patvirtins, kad yra susipažinę su pastolių montavimo darbais.

Nijolė Petrusevičienė, profesijos mokytoja