Profesinė praktika Italijoje

2024 03 21

Kėdainių profesinio rengimo centras, įgyvendindamas programos ,,Erasmus+” 2023 m. profesinio mokymo srities mobilumo projektą, sudarė man galimybę išvykti į ilgalaikį profesinio mokymo įstaigose besimokančių asmenų mobilumą mokymosi tikslais Duei SRL organizacijoje Italijoje.

Centre šiais mokslo metais aš mokausi pagal Individualios priežiūros darbuotojo tęstinio mokymosi programą ir šiuo metu atlieku praktiką dienos centre ,,Centro Diurno Integrato”. Dienos centras yra skirtas Alzheimerio liga ir senatvine dimensija sergantiems žmonėms.  Vienas iš pagrindinių mano praktikos uždavinių yra tinkamai prižiūrėti centro lankytojus, padėti jiems kasdieninėse maisto vartojimo, higienos, judėjimo veiklose. Praktikos metu aš prižiūriu ir tvarkau patalpas, palaikau saugią ir draugišką aplinką, kartu su kitais centro darbuotojais organizuoju lankytojams laisvalaikį bei užimtumą.  Atlikdamas praktiką ne tik susipažinau su individualios priežiūros darbuotojo darbo specifika, adaptavausi realioje darbo vietoje, bet ir įvertinau, kad atliekant šį darbą man labai reikalingos tokios būdo savybės:  kantrumas, tolerancija ir pozityvumas.

Mano praktika vyksta Gargano nacionalio parko Rodi Garganico ir Carpino miestuose, laisvalaikiu aš bendrauju su mokiniais iš kitų mokymo įstaigų, vykstu į pažintines išvykas ar leidžiu laiką prie jūros.

Lukas Čekanavičius, IP23-T grupės mokinys