TREE projekto susitikimas ir tarptautinė konferencija Kaune

2023 10 19

Spalio 16 dieną Кėdainių profesinio rengimo centro mokytojų komanda dalyvavo programos „Erasmus+“ strateginių partnerysčių projekto  „Mikro ir projektinio mokymo(si) metodais grįstas žiedinės ekonomikos ir ekologinio sąmoningumo kursas, skirtas profesinio rengimo institucijoms“ (akronimas: TREE) projekto susitikime bei TREE projekto baigiamojoje tarptautinėje konferencijoje „Žiedinės ekonomikos ir tvaraus vystymosi ugdymo svarba mokyme“ Kaune.

Susitikimo metu projekto partneriai pristatė atliktus darbus: aptarė projekto rezultatus (metodinę medžiagą, TREE mokymo programą, atvirųjų išteklių platformą),  TREE projekto mokymo medžiagos išorinio testavimo rezultatus, projekto veiklos sklaidos įgyvendinimą bei projekto medžiagos patalpinimą ETwinning ir EPALE platformose , taip pat numatė likusių veiklų atlikimo terminus.

Baigiamojoje konferencijoje pranešimus skaitė tiek TREE projekto partneriai, tiek kviestiniai svečiai. Žaliosios politikos instituto direktorė tarptautinei ir projektinei veiklai Ieva Budraitė pasidalino savo įžvalgomis apie  tai, kaip žiedinė ekonomika transformuoja mūsų kasdienybę, Užimtumo tarnybos atstovas (Lietuva) Aivaras Pranarauskas pristatė INTERCEPT projekto įgyvendinimo patirtis.

Konferencijos pabaigoje dalyviai diskutavo apie tvarumo bei žiedinės ekonomikos principus, jų perteikimo būdus, galimybes mokiniams ugdymo proceso metu bei per įvairias kitas veiklas. Visi sutarė, kad ši tema yra aktuali kasdieniame gyvenime ir mokiniai turi būti supažindinami su ja nuo pat pradinių klasių. Daugiau apie projektą galite pasiskaityti https://treeproject.eu/

Žilvinas Kapočius, projekto dalyvis