Vasara – naujiems įgūdžiams įgyti

2020 08 07

Vasara – atostogų metas? Nebūtinai.

Kėdainių profesinio rengimo centro siuvimo mokymo klasėje dūzgia siuvimo mašinos, stalai nukloti vaikiškų rūbų iškarpomis. Į neformaliojo mokymo programos „Vaikiškų rūbų siuvimas“ kursus susirinko įvairaus amžiaus moterys ir merginos, norinčios išmokti siūti arba patobulinti turimus siuvimo įgūdžius. Nemokami kursai truks beveik du mėnesius.
Programos dalyvės įgis pagrindinių vaikiškų drabužių siuvimo technologijos teorinių žinių, praktiniam mokymui bus naudojamos įvairios siuvinių medžiagos ir jų priedai. Dalyvės išmoks dirbti tiesiasiūlėmis, specialiomis siuvimo mašinomis ir presu, gebės atlikti nesudėtingus drabužių taisymo darbus (sutrumpinti, pasiaurinti, paplatinti gaminį, pakeisti užtrauktuką), naudotis sublimacija, termo spauda bei pasiūti nesudėtingo kirpimo vaikiškus drabužius.
Europos socialinio fondo ir Kėdainių rajono savivaldybės lėšomis finansuojamo  projekto „G.A.L.I.M: Nauji įgūdžiai – naujos galimybės“ tikslas -  gyventojų užimtumo didinimas suteikiant naujų profesinių įgūdžių per neformalųjį švietimą. Projekto partneris – Kėdainių rajono moterų krizių centras.
Norintieji įgyti naujų profesinių įgūdžių galės pasirinkti ne tik vaikiškų rūbų siuvimo neformaliojo mokymo programą, bet ir pakviesime mokytis sėkmingo namų remonto paslapčių pagal neformaliojo mokymo programą „Statau ir remontuoju pats“. Taip pat projekto dalyviai, pasirinkę programą „Automobilių komforto įrangos techninė priežiūra ir remontas“, išmoks saugiai pildyti automobilių kondicionierius bei saugiai atlikti automobilių komforto sistemos, kondicionavimo įrangos įrengimą, eksploataciją, techninę priežiūrą arba aptarnavimą, eksploatacijos nutraukimą. Kuriantys savo verslą galės rinktis „Verslumo, paslaugų pristatymo“ programą, o siekiantys įgyti finansinio raštingumo žinių – „Finansinio raštingumo“ neformaliojo mokymo programą.
Projektas truks ilgiau nei dvejus metus, tikimės per šį laikotarpį sulaukti ne mažiau kaip 120 dalyvių, kurie sustiprins savo profesinius įgūdžius  ir galės  sėkmingai integruotis į darbo rinką arba pradėti savo verslą.
Neformalusis mokymas jau prasidėjo, apie naujas grupes skelbsime Kėdainių profesinio rengimo centro internetiniame puslapyje, Facebook paskyroje.
Dalinamės mokymų akimirkomis ir kviečiame prisijungti!
Projektas finansuojamas Europos Sajungos struktūrinių fondų ir Kėdainių rajono savivaldybės lėšomis.

Rima Pužauskaitė, projekto koordinatorė