Vasaros stovykla „Emocijų mozaika“

2020 08 31

Rugpjūčio 24-28 dienomis vyko  vasaros stovykla „Emocijų mozaika“, kurią organizavo ir rėmė Kėdainių profesinio rengimo centras, finansavo Kėdainių rajono savivaldybė. Stovyklos tikslas-  organizuoti turiningą laisvalaikį įvairaus amžiaus, socialinės padėties, specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems   ir skirtingų gebėjimų Kėdainių miesto vaikams.  Visą savaitę su 20 vaikų dirbo Kėdainių profesinio rengimo centro pagalbos mokiniui komanda (socialinė pedagogė, psichologė, specialioji  pedagogė).  Vaikai ant marškinėlių piešė stovyklos logotipą, lipdė,  gamino apyrankes ir sapnų gaudykles, mokėsi jogos pratimų, relaksuoti, turėjo meno ir smėlio terapijos užsiėmimus, žaidė įvairius žaidimus. Didelį įspūdį vaikams paliko manufaktūra „Sadlita“, kurioje patys gamino šokoladinius saldainius, Lietuvos zoologijos sode susipažino su įvairiais gyvūnais.  Stovyklos veiklas vainikavo išvyka į kaimo turizmo sodybą „Pas bitininką“, kur stovyklautojai susipažino su alpakomis ir kengūra, apžiūrėjo kitus ten gyvenančius gyvūnus.  Sodybos šeimininkai supažindino su  bitėmis, patiems leido išmėginti bitininko amatą, paragauti medaus ir pasidaryti  vaškines žvakes. Stovyklos metu kiekvienas vaikas rašė dienoraštį, kuriame žymėjo, ko naujo išmoko, kaip jautėsi, ką patyrė.

Vilma Pilkienė, socialinė pedagogė