Automobilių mechaniko specialybės mokinių stažuotė Portugalijoje

2022 04 15

Kėdainių profesinio rengimo centro šeši pirmo kurso ir du trečio kurso automobilių mechaniko specialybės mokiniai pagal programos ,,Erasmus+ “ projektą ,,Tarptautinė patirtis – profesinio mokymo kokybės užtikrinimas“ išvykome į trijų savaičių praktiką Portugalijos Bragos mieste.

Vykti į stažuotę mane paskatino noras įgyti naujų profesinių įgūdžių bei pažinti naują aplinką, kitą šalį. Taip pat norėjau pasitikrinti, ar sugebėsiu gerai susikalbėti anglų kalba kitoje šalyje.

Praktikos diena prasidėdavo nuo pusryčių viešbutyje ,,Dom Vilas“, vėliau keliaudavome į automobilių priežiūros ir remonto įmones.  Autoservisuose gaudavome įvairių užduočių: pakeisti tepalus, įdėti naujus filtrus, pakeisti automobilio žvakes ir variklio detales, keisti padangas. Taip pat teko ir paruošti automobilių kėbulus dažymui.

Stažuotės metu labiausiai patiko vietos koordinatorių, autoservisų darbuotojų draugiškumas ir bendradarbiavimas. Iškilus problemai ar norėdami paklausti visada sulaukdavome pagalbos. Gavę  naują užduotį eidavome ir mielai ją atlikdavome. Praktikos vietoje mums patikdavo matyti įvairius automobilius, kurių nėra Lietuvoje, ir kas slepiasi po jų kapotais. Sunkiausiai buvo įprasti prie naujų įrankių, technikos ir kitokių automobilių taisymo būdų. Ne visada pavykdavo sužinoti gedimus,  nes Portugalijoje yra daugiau naujo modelio automobilių. Džiaugiuosi, kad stažuotės metu išmokau kruopščiai nušlifuoti ir mašinos dalyse surasti defektą. Kasdieniame automobilių mechaniko gyvenime svarbūs dalykai yra tvarka ir savarankiškumas, todėl po praktikos visada susitvarkydavome darbo vietą ir sudėdavome įrankius ten, kur jiems vieta.

Po darbo dienos būdavo laisvas laikas- žaidėm boulingą, lazerio žaidimus. Vykome į ekskursijas: aplankėme Viana do Castelo ir Ponte de Lima, Guimaraes ir Porto miestus, turėjome išvyką prie vandenyno. Labiausiai patiko ekskursija į Bom Jezus. Buvo nuostabus vaizdas - matėme visą Atlanto vandenyno pakrantę ir didžiąją dalį miesto.  Laisvu laiku pasivaikščiojome po Bragos miestą, važinėjome elektriniais paspirtukais, skanavome gardžiausius Bragoje ledus.

Stažuotės metu supratau, kad vykstant į stažuotę užsienyje reikalingos tokios asmeninės savybės: neatsikalbinėjimas, pasiruošimas darbui, supratimas, kad nebūsi namuose tris savaites ir nematysi savo šeimos. Reikia mokėti susikaupti ir atkreipti dėmesį, kai stažuotės koordinatorius ar praktikos vadovas aiškina, ką daryti ir kaip daryti.

Kiekvienam vykstančiam į stažuotę mokiniui norėčiau patarti prisiimti atsakomybę už save ir savo veiksmus. Ir dar reikia mokėti anglų kalbą, kuri man labai pravertė - galėjau susipažinti su kitais žmonėmis ir puikiai jaučiausi, kad galiu laisvai bendrauti.  Jei tik bus galimybė vykti į stažuotę, būtinai ja pasinaudokite!

Gustas Gineika, AM21-3 grupės mokinys