Automobilių mechaniko stažuotė Maltoje

2021 09 27

Kai tik pradėjau mokytis automobilių mechaniko profesijos Kėdainių profesinio rengimo centre, visada pagalvodavau, kaip sudalyvauti programos „Erasmus+“ projekte ir išvykti į stažuotę užsienyje. Kai buvo sudaryta galimybė išvykti  į Maltą arba į Portugaliją, pasirinkau Maltą, nes norėjau pamatyti, kaip maltiečiai dirba, kokia tos šalies kultūra. Man labai svarbu buvo įgyti daugiau pasirinktos profesijos praktinių įgūdžių ir realioje darbo vietoje suprasti, koks yra automobilių mechaniko darbas. Mano ir dar kitų penkių mano grupės mokinių stažuotė Maltoje įvyko organizacijoje, kuri vadinasi „Future Focus Ltd.“ Ši organizacija pagal mano gyvenimo aprašymą, anglų kalbos žinias ir jau turimą profesinę patirtį surado praktikos vietą automobilių priežiūros ir remonto įmonėje „Tony's VRT“. Šios įmonės veiklos sritys yra: automobilių remontas, techninės apžiūros atlikimas ir automobilių detalių pardavimas.

4 savaičių trukmės praktikos metu man teko atlikti įvairias užduotis: pakeisti automobilių filtrus, tepalus, stabdžių diskus, kaladėles ir stabdžių skystį, sankabą, patikrinti važiuoklę,  atlikti automobilio diagnostiką, padėti atlikti automobilio techninę apžiūrą. Pirmomis praktikos dienomis nuogąstavau ar man seksis, ar aš viską suprasiu ir mokėsiu atlikti. Tačiau greitai pripratau, man labai patiko būti smagaus kolektyvo dalimi ir aš pasilikdavau įmonėje ilgiau nei reikėdavo.

Kai manęs centre paklausė, kas labiausiai patiko praktikos metu ir ko aš išmokau, mano pirmoji  mintis buvo ta,  kad labiausiai patiko įmonės darbuotojai ir darbas komandoje.  Įmonės vadovas visada man padėdavo, jeigu tik pastebėdavo, kad reikia pagalbos.  Jis pamokė ir tokių profesinių gudrybių: kaip saugiai nuimti ratą, jei jis yra prirūdijęs, kaip  pakeisti sankabą ir kt.

Laisvalaikiu stengiausi pamatyti šalį, aplankyti miestus. Pirmas įspūdis apie Maltos Respubliką buvo toks, kad šalis yra nuostabaus grožio. Bet labiausiai patiko maltiečių draugiškumas ir šiltas bendravimas su mumis. Kitiems projektų dalyviams rekomenduočiau Maltoje aplankyti miestą Valetą, nuplaukti į Gozo ir Komino salas. Šios vietos labai gražios ir vertos dėmesio.  Tačiau kartais laisvalaikis būdavo ir ne toks aktyvus- laiką leisdavome prie baseino ant viešbučio stogo, nuo kurio atsiverdavo fantastiško grožio vaizdai.

Stažuotės metu aš supratau, kad mano pasirinkta profesija tikrai įdomi ir vertinga. Profesinėje srityje mane įkvepia tai, kad būna iššūkių, bet jie padeda tobulėti ir tuomet yra lengviau dirbti automobilių mechaniko darbą.

Mokiniams, kurie nori vykti į stažuotę, norėčiau patarti, kad nebijotų iššūkių ir nedvejotų vykti, nes tikrai praktika pasiteisina: būna daug smagių akimirkų, įgyji patirties, susipažįsti su žmonėmis, jų kultūra. O mano artimiausi planai yra dar daugiau patobulinti savo pasirinktos profesijos žinias bei praktinius įgūdžius, dar kartą turėti galimybę išvykti į stažuotę užsienyje.

Vygintas Batmanovas, AM19-3 grupės mokinys