Būsimų automobilių mechanikų tarptautinė stažuotė Portugalijoje

2022 03 28

Kėdainių profesinio rengimo centras įgyvendina  2020 m. programos ,,Erasmus+” mobilumo projektą ,,Tarptautinė patirtis – profesinio mokymo kokybės užtikrinimas” ir šiuo metu aštuoni automobilių mechaniko specialybės mokiniai atlieka 3 savaičių praktiką Bragos miesto (Portugalija) automobilių priežiūros ir remonto dirbtuvėse.

Stažuotės pradžioje mokiniai susipažino su priimančia organizacija, praktinio mokymo vietomis įmonėse, Bragos miestu. Bragos miestas mokinius sužavėjo savo architektūra- čia daug įspūdingų baroko stiliaus statinių, siauros gatvelės, daug fontanų, nustebino vietos gyventojų nuoširdus bendravimas, gebėjimas džiaugtis mažais dalykais. Po miestą stažuotės dalyviai vaikščiojo dėvėdami Erasmus+ marškinėlius su Lietuvos vėliava, todėl sulaukė praeivių klausimų, iš kokios šalies atvyko ir  ką veikia Bragos mieste.

Profesinę praktiką mokiniai atlieka automobilių priežiūros ir remonto įmonėse. Praktikos metu jie susipažins su variklių priežiūra ir remontu, įgis automobilių techninės darbų praktinės patirties. Jau pirmomis stažuotės dienomis mokiniai pritaiko pamokose įgytas teorines žinias, mokosi realiose situacijose, bendrauja su įmonių darbuotojais ir įgyja kitos šalies darbo kultūros patirties. Kiek vėliau įsitikino, kad stažuotė yra viena geriausių profesinių įgūdžių įgijimo ir tobulinimo formų, kurios metu galima pritaikyti jau centre įgytas profesines žinias, kompetencijas, gebėjimus. Tai ir geriausias laikas tobulinti anglų kalbos įgūdžius, įgyti drąsos, savarankiškumo, atvirumo ir pasitikėjimo bendraujant su kitos šalies žmonėmis, pristatyti savo šalį ir kultūrą.

Jolita Kšenavičienė, specialioji pedagogė