Dalyvavome Kėdainių kautynių paminėjimo renginiuose

2024 02 12

Vasario 9 dieną Kėdainių profesinio rengimo centro II,III gimnazijos klasių mokiniai Deividas Bogačiuk, Eiminas Gaubys, Dominykas Kišonas ir  Armandas Mockus dalyvavo Kėdainių krašto muziejaus surengtame protų mūšyje, skirtame  Kėdainių kautynių 105 -osioms ir pulkininko Juozo Šarausko (1894-1941) 130 -osioms gimimo metinėms paminėti. Mokiniai ir jaunieji šauliai varžėsi žinių konkurse apie lietuvių savanorių kovas su bolševikais prie Kėdainių ir Šėtos, taip pat buvo klausimų ir iš Lietuvos kariuomenės istorijos. Dalyvavo 10 komandų. Laurų neskynėme, bet nebuvome ir paskutiniai. Renginys pagilino mokinių žinias, paskatino domėtis Lietuvos kariuomenės istorija.

Vasario 10 dieną keletas Centro mokinių su istoriku Vaidu Baniu dalyvavo pėsčiųjų žygyje nuo Povilo Lukšio žūties vietos iki Didžiosios Rinkos aikštės. Aikštėje stebėjome Lietuvos ir sąjungininkų kariuomenių iškilmingą rikiuotę. Rikiuotėje tarp jaunųjų šaulių stovėjo ir mūsų Centro dešimtokai Deividas Bogačiuk ir Lukas Balandis. Galime didžiuotis šiais pilietiškais jaunuoliais.

Lionė Šilagalytė, istorijos mokytoja