Darbo stebėjimo vizitas Ispanijoje

2021 10 19

Spalio 4-8 dienomis dalyvavau Kėdainių profesinio rengimo centre įgyvendinamo programos ,,Erasmus+“ projekto „Tarptautinė patirtis – profesinio mokymo kokybės užtikrinimas“  darbo stebėjimo vizite Kordoboje.

Pirmąją dieną susipažinau su priimančia organizacija ,,Training Europe“.  „Training Europe“ yra Ispanijos „Erasmus +“ projektų mokymo agentūra, kurią sukūrė jauna ir entuziastinga komanda, turinti didelę Europos mobilumo projektų valdymo patirtį. Agentūros atstovai pristatė savo organizaciją, vykdomas veiklas, aš pristačiau Kėdainių profesinio rengimo centre vykdomas profesinio mokymo programas, projektinę veiklą. Su priimančiosios organizacijos „Training Europe“  darbuotojais aptarėme praktinio mokymo logistikos įmonėje darbo programą.

Logistikos įmonė „DPH“- 2004 metais įkurta vaistinių, parfumerijos ir higienos produktų didmeninio platinimo įmonė. Įmonė, įsikūrusi Kordoboje, platina produkciją į visų tipų parduotuves, prekybos centrus ir sandėlius. Turi daugiau nei 4000 prekių katalogą, dirba su kokybiška vietos ir užsienio rinkų produkcija, turi savo transporto priemonių parką.

Vizito metu susipažinau su įmonės darbo proceso organizavimu: stebėjau kompleksinės logistikos (3PL) paslaugos – prekių priėmimo, jų sandėliavimo, skirstymo, išsiuntimo, pristatymo, sąskaitų išrašymo, prekių judėjimo – valdymo procesą. Praktinio mokymo metu įgijau prekių sandėlio darbo organizavimo, prekių sandėliavimo ir apskaitos organizavimo sandėlyje patirties. Buvo smagu kartu padirbėti su mūsų centro mokinėmis Aiste ir Aurelija, kurios čia stažuojasi jau ketvirtą savaitę. Kartu su jomis stažuotę Kordoboje atlieka ir kiti 6 centro mokiniai: kirpėjos Darija ir Sandra- kirpykloje, automechanikai Laurynas, Lukas, Deividas ir Dovydas- autorizuotame Citroen automobilių remonto centre.

Įgyta praktinė patirtis praturtino mano profesines žinias, išbandytos profesinės veiklos padės tobulinti mokymo medžiagos rengimą.

Rima Pužauskaitė, profesijos mokytoja