Darbo stebėjimo vizitas Portugalijoje

2022 04 19

Socialinė įtrauktis ir įvairovė yra vienas iš pagrindinių Kėdainių profesinio rengimo centre vykdomų programos „Erasmus+“ prioritetų siekiant, kad organizacijoje vykdomas mobilumas būtų skirtas visiems bendruomenės nariams.

Profesijos mokytojų  komanda, įgyvendindama programos „Erasmus+“ mobilumo projektą „Tarptautinė patirtis - profesinio mokymo kokybės užtikrinimas“, dalyvavo savaitės trukmės darbo stebėjimo vizite Portugalijoje, Edu Plus organizacijoje. Vizito metu profesijos mokytojams buvo naudinga susipažinti su Portugalijos švietimo įstaigų gerąja mažiau galimybių turinčių asmenų įtraukties patirtimi, įgyti socialinės įtraukties ir įvairovės priemonių praktinio taikymo patirties, diskutuoti, kaip būtų galima pagerinti socialinės įtraukties veiklų kokybę ir kuo daugiau centro bendruomenės narių įsitrauktų ne tik į mokykloje vykdomas veiklas, bet ir į tarptautinių projektų veiklas. Projekto dalyviai numatė atlikti bendruomenės socialinės įtraukties ir įvairovės apklausą, parengti įtraukaus mobilumo įgyvendinimo rekomendacijas.

Dalyvavimas darbo stebėjimo vizituose užsienio šalių organizacijose  suteikia galimybę profesijos mokytojams atnaujinti turimas profesines kompetencijas, pasidalinti idėjomis, darbo patirtimi, ieškoti bendradarbiavimo iniciatyvų, plėsti akiratį, tobulinti tarpkultūriškumo ir kūrybiškumo kompetencijas.

Laimutė Dulkinienė, profesijos mokytoja