Darbo stebėjimo vizitas Turkijoje

2023 04 17

Pagal „Erasmus +“ programos 1 pagrindinio veiksmo  - Asmenų mobilumas mokymosi tikslais projektą „Lygios ugdymosi galimybės visiems“ balandžio 10-14 dienomis grupė Kėdainių profesinio rengimo centro bendrojo ugdymo dalykų mokytojų dalyvavome darbo stebėjimo vizite Fetijos Sehit Yuzbasi Ozgur Ozekin profesinėje technikos vidurinėje mokykloje, Turkijoje.

Vizito metu stebėjome kūno kultūros, matematikos, rusų bei anglų kalbos pamokas. Su mokytojais aptarėme Lietuvos ir Turkijos švietimo sistemų panašumus bei skirtumus, įtraukiojo mokymosi problemas bei galimybes. Profesinėje technikos vidurinėje mokykloje dėmesys skiriamas specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių įtraukčiai, jų įvairiapusiškam tobulėjimui. Pamokų metu mokiniai taip pat domėjosi svečiais iš Lietuvos: klausinėjo apie šalį, mokyklą, populiarias sporto šakas bei mokymosi galimybes Lietuvoje. Kitomis viešnagės dienomis kartu su Fetijos regiono mokyklų mokiniais stebėjome ugniagesių pratybas, lankėmės regiono švietimo skyriuje, dalyvavome susitikime su regiono gubernatoriumi.

Laisvu metu išbandėme vietinį vandens taksi, išsimaudėme kol kas dar šaltoje Viduržemio jūroje, funikulieriumi kilome į aukščiausią regione Babadag kalną.

Apsilankymo Fetijoje metu jautėme vietos bendruomenės svetingumą, šilumą bei nuoširdumą. Vizito pabaigoje buvo sunku išsiskirti, kartu su kolegomis numatėme tolesnio bendradarbiavimo galimybes.

Žilvinas Kapočius, vizito dalyvis