Dėmesio susilaukė demokratijos žinių konkursas ir Europos egzaminas

2022 05 10

Demokratijos žinių konkursas - pirmą kartą organizuojamas 9–12 klasių mokinių pilietinio raštingumo žinių patikrinimas, į kurį kvietė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė, renginio globėja, Viktorija Čmilytė-Nielsen ir konkurso organizatorė Seimo kanceliarija.  Gegužės 3 dieną buvo proga dar kartą Kėdainių profesinio rengimo centro mokiniams priminti, kodėl ši diena pasirinkta respublikiniam nuotoliniam renginiui - 1791 m. gegužės 3 dieną Abiejų Tautų Respublikoje buvo priimta pirmoji Europoje Konstitucija.

Pilietiškumo pagrindų pamokų metu konkurse dalyvavo I,II gimnazijos klasių mokiniai. Atsakyti į 30 konkurso klausimų geriausiai sekėsi IIB gimnazijos klasės mokinei Emai Civilkaitei.

„Europos egzaminas“ yra trumpas, nuotaikingas ir įdomus žinių apie Europos Sąjungą konkursas, skirtas Europos dienai paminėti, siūlantis galimybę pasitikrinti žinias arba sužinoti dar daugiau. Egzaminas vyko gegužės 9 d., mokiniams buvo pateikta 10 klausimų apie Europos Sąjungą. Egzamine dalyvavo I-IV klasių gimnazistai. Geriausių rezultatų pasiekė Viltė Gailiūnaitė, teisingai atsakiusi į 9 klausimus iš dešimties.

Lionė Šilagalytė, istorijos mokytoja